gelişim geriliğiBebeklerde gelişim geriliği nedir?

Bebeklerde gelişim geriliği kısacası boy kısalığı ve gelişme geriliği olarak tanımlanır . Verdiği rahatsızlık nedeniyle bir yada birden çok organı etkileyebilen, hastalarda büyük rahatsızlığa neden olan çeşitli nedenler nedeniyle gelişen ,kişiden kişiye farklı bulgu ve belirtiler gösterebilen doktorlar tarafından tedavi edilebilen toplumda sık rastlanılan bir hastalıktır. Bebeklerde gelişim geriliği resmi (resimlerini), görüntüsü (görüntüleri, görselleri) Bebeklerde gelişim geriliği resimlerini ve görüntülerini aşağıdaki web adresini tıklayarak görebilirsiniz.

Bebeklerde gelişim geriliği nasıl bir hastalıktır?

Bebeklerde gelişim geriliği beslenme bozuklukları, malobsorbsiyon, bağırsak parazitleri, hormonal nedenler, ailevi nedenler… hastalıklar gibi değişik sebeplere bağlı gelişen ve genelde tedavi ile tam olarak düzelen ama bazen de tekrarlayabilen bir hastalıktır. Bebeklerde gelişim geriliği mutlaka doktorlar tarafından ilaçla tedavi edilmelidir. Yoksa Bebeklerde gelişim geriliği ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka Bebeklerde gelişim geriliği iyi bir şekilde tedavi edilmelidir. Bebeklerde gelişim geriliği çeşitleri nelerdir.

Akut bebeklerde gelişim geriliği

Bebeklerde gelişim geriliği genel olarak akut Bebeklerde gelişim geriliği ve kronik Bebeklerde gelişim geriliği tipi olarak iki tipten oluşur. akut Bebeklerde gelişim geriliği 1-6 haftadan kısa sürerken ve kronik Bebeklerde gelişim geriliği tipi 6 haftadan daha uzun sürer.

Akut bebeklerde gelişim geriliği belirtileri ve kronik

Bebeklerde gelişim geriliği belirtileri genelde farklılık gösterir.. akut Bebeklerde gelişim geriliği nedenleri ve kronik Bebeklerde gelişim geriliği nedenleri genelde farklı olabilir.. akut Bebeklerde gelişim geriliği tedavisi ve kronik Bebeklerde gelişim geriliği tedavisi farlı şekilde olabilir.