bebek gelişimi

Bebeklerde diş kaşınmasına ne iyi gelir bebeklerde diş kaşıntısına ne iyi gelir bebeklerde diş ağrısına ne iyi gelir bebeğimin dişleri çıkıyor dişi çıkan bebeğe ne yapılır dişleri gelen bebeklere doğal çözümler dişi kaşınan bebeğe ne verilir diş kaşıyıcıları


Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Sevgen Eralp bebeklerde huzursuzluğa neden olan kaşınan dişlerin yeşil soğan ile çözülebileceğini söyledi. BebekSayfasi.Com annelerimiz için e-bebek, hepsiburada, gittigidiyor, annelutfen, kliksa gibi Türkiye’nin en büyük mağazalarında satılan diş kaşıyıcıları araştırdık. Aynı ürünün farklı fiyatlarını EN UCUZ DİŞ KAŞIYICI FİYATLARI sayfamızda bulabilirsiniz..!

Clinic Plus Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Sevgen Eralp konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “3-4 aylık bebeğin huzursuzluk sebebi dişler olabilir mi diye, gözleri bebeğinin ağzındadır her anne babanın… Diş çıkarma serüveni aslında o kadar uzun bir süreçtir ki, bebeğin huzursuzluk sebebi olarak ayırt edilemez çoğu zaman. Doğumdan itibaren başlayıp 3-4 yaşlarına kadar sürebilir. 7 aylık bir bebek aniden huzursuz davranışlar sergileyebilir. Herhalde dişten dersiniz, bakarsınız ağzında hiçbir değişiklik yoktur. Ya da 4 aylık bir bebekte alt ön 2 dişin ardı ardına hiçbir belirti vermeden çıktığını fark edebilirsiniz. Demek istediğim o ki; diş çıkarmak her bebek için farklı bir serüvendir. Aslında bebeklerde diş çıkarma süreci anne karnında başlıyor.

Diş kökleri henüz anne karnında iken oluşmaya ve gelişmeye başlıyor. Bebek doğduğunda ise bütün süt dişleri çene kemiği içinde yerlerini almış oluyor. Ortalama her bebeğin dişlerinin sürme sırası aynı iken, dişlerin çıkma zamanları farklılık gösterebiliyor. Kiminde erken, kiminde de geç çıkıyor dişler. Dişlerin çıkma zamanları, tamamen anne babadan gelen genlere bağlı olarak doğuştan belirleniyor. Yani siz ne zaman diş çıkarmaya başladıysanız, bebeğiniz de o zaman çıkartacaktır. İlk olarak bebeğinizin ağzında, alt ön iki diş belirir. Bunları üst ön iki diş izler. Daha sonra üst yan dişler ile köpek dişleri ve sonrasında da alt yan dişler ile köpek dişleri ağızda belirir. Yaklaşık 12-15 aylar arasında birinci azı dişleri çıkmaya başlar.25-30 aylar arasında da 2. azı dişleri çıkar ve toplamda 20 diş ile süt diş dizisi tamamlanmış olur.” dedi.