bebeklerde diş çıkarma bebeklerde diş çıkarma ne kadar sürer bebeklerde diş çıkarma sırası bebeklerde diş çıkarma belirtileri bebeklerde diş çıkarma kadınlar kulübü bebeklerde diş çıkarma ateş bebeklerde erken diş çıkarma


Bebeklerde Diş Çıkarma yaklaşık 5 ila 7 ay sırasında başlar ve bazen 12-14 aya kadar gecikebilir. Daha erken dönemde ağızda diş varsa bu soruna neden olabilir.

Dişler Erken Çıkarsa
Bu dişler sağlam olmadığı için aspirasyona neden olabilirler. Bu dişler en kısa sürede çektirilmelidir. Dişleri çıkan bebeğin her gün tıpkı büyüklerdeki gibi diş fırçalanmasına ihtiyacı vardır. İlk zamanlarda dişler temiz bir tülbent yardımı ile suyla temizlenebilir. Çocuklarımıza 2,5 yaşından itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaya çalışmalısınız. Çocuklar için özel olarak üretilmiş hoşlarına gidecek tasarımlarda ve sağlık koşullarında üretilmiş diş macunları ve diş fırçalarından kullanabilirsiniz.

Dişlerin Geç Çıkması
Bazı bebeklerde geç diş çıkarma görülebilmektedir. Bu bebek gelişimi ile alakalıdır, ebeveynlerin geç diş çıkarmış olması bebeklerde de genetik olarak tekrar edebilmektedir. Bebekler için hazırlanmış diş çıkarma tablosu yardımı ile bebeğinizin çıkaracağı dişlerin zamanlarını ve ne kadar zaman süreceğini takip edebilirsiniz.

Diş Çıkarma Tablosu
dis-cikarma-tablosu-420x331

Diş çıkarma belirtileri
Belirtiler genellikle bebekten bebeğe değişir. Diş çıkarma belirtileri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;
Kaşınma : En sık rastlanan belirtilerdendir. Bebeğinizin damağı diş çıkarmaya başlamasından itibaren kaşınmaya başlar ve bebeğiniz sürekli parmağını ağzına götürür. Elindeki her şeyi ağzına götürmeye çalışır. Bu yüzden bebekler için içerisinde buzdolabınızda soğuta bileceğiniz su bulunan yada sulu diş kaşıyıcı lardan yani dişlik lerden satın alabilirsiniz.