bebeklerde boy uzatan besinler, bebeklere boy uzatan besinler, bebeklerde boy uzatıcı besinler, bebeklerde boy uzatan vitaminler, bebeklerde boy uzatan yiyecekler nelerdir, bebek boy uzatan yiyecekler, bebek boy uzatan gıdalar, bebekleri sik banyo yaptirmak boylarini uzatirmi


Ulaş annesine diyo ki;
Annelerin annesi, uzun bir süreden sonra tekrar arkadaşlarla oturduk düşündük ne yazalım diye sonunda süper bi’ konu bulduk. Bebeklerin boyunu uzatan besinleri yazmaya karar verdik. Hani hep merak edersiniz hatta Google amcaya bebeklerin boyunu ne uzatır diye aramalar yaparsınız ya buna gerek kalmadı. Bu yazmızda bebeklerin boyu nasıl uzar onu söyleyeceğiz. Hadi anlatmaya başlıyoruz, yemeğin altını kapat, televizyonun sesini kıs ve bizi dinle anneciğim.

Bebeklerin Boyunu Hangi Besinler Uzatır?

SÜT
Anne, süt bebeklerin boyunu uzatmak için mükemmel bir besin kaynağıdır. Her gün 2 su bardağı süt içersek eğer boyumuzun uzaması daha da kolaylaşacaktır. Bunun yanı sıra kemik yapımızda sapasağlam olur kaya gibi. Bir de süt içerken unutulmaması gereken tek şey sütü gece içelim ki daha etkisi olsun. Bunun nedeni ise gece içilen süt büyüme hormonunun salgılanmasına yardımcı olacaktır.

SÜT ÜRÜNLERİ
Süt ürünlerinin içerisinde kalsiyum bulunmaktadır. Süt ürünleri grubunun yegane üyeleri yoğurt, ayran ve peynirdir. Anne mesela yemek yerken özellikle sebze yemeklerini tüketirken tabağımızın bir köşesinde mutlaka yoğurt bulunmalıdır. Eğer peyniri pek sevmiyorsam bana peynirli börek veya poğaça hazırlayıp peyniri tüketmemi sağlayabilirsin.

BROKOLİ
Anne hep bahsettik brokoliden bak burada da karşımıza çıktı. Brokoli bildiğimiz üzere bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve vücudun korunmasında büyük rol oynamaktadır. Ayrıca brokoli çocukların boyunun uzamasını sağlayan önemli bir sebzedir. Biz brokoliyi sevmiyoruz ama brokoli çok yararlı bir besin anne mutlaka onu tüketmemiz gerekmektedir. Belirli bir süre brokoli tüketirsek zamanla ona alışırmışız uzman amcalar öyle diyor.