bebek giyim

8 ay, 8 aylık bebek, bebek giyim, bebek giyimi, bebek giyim mağazaları, bebek giyim oyunu, bebek giyim online, bebek giyim mağazası


İşaret etme
Bu günlerde bebeğiniz oldukça meşguldür. Vücudunun diğer bölümleri olduğu gibi elleri de sürekli bir hareket halindedir. Eşyaları şimdi çok iyi kavrayabilir ve karşı baş parmağını kullanma becerisini mükemmelleştirmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda işaret parmağını küçük objeleri itmek ve küçük yerleri araştırmak için kullanmayı öğrenmiştir. Bu zamanlarda bazı çocuklar eşyaları parmağı ile göstermeye başlar. Parmağını size sanki “Hey, bu oyuncağın adı ne?” diye soracakmış gibi kullanır. Sizin yardımınızı isteyebilir. Gösterdiği her neyse ğer ona zarar verenbilecek bir nesne değilse gösterdiği şeyi alıp bebeğe verin. Erişimi uzak ancak ilgisini çekecek eşyaların bebeğinizi harekete geçirmek için çok ideal olduğunu söyleyebilirim. Bu arada ona istediği eşyanın adını söylemeyi de sakın unutmayın. Bunu birkaç kere tekrar ederseniz, kelimeyi söylediğinizde ağız hareketlerinize nasıl dikkat kesildiğini fark edeceksiniz.
Ona uzanması için cesaret verin. Emekleyerek ulaşılabilir mi?Ya dayuvarlanarak? Eğer huzursuz oluyorsa yaklaştırarak yardımcı olun ki uzanıp erişebilsin.

Tekrar başlayan uyku problemleri

Bu sıralar çocukların gecenin tam ortasında uyanmaya başlamaları sık rastlanan bir durumdur. Aniden ağlarlar ve tekrar kendi kendilerine uykuya dalarlar. Veya uzun bir süre de ağlamaya devam edebilirler.

Bebek vücudu ile heyecanlı şeyler yapmayı öğrenmektedir. Hareket etmeyi, ayakta durmayı ve eşyaları farklı bir şekilde tutmayı öğrenmektedir. Bazı aileler bebeklerinin karyola içinde devamlı hareket ettiklerini, emeklediklerini, döndüklerini ve bir parmaklığa tutunduklarını fark ederler. Uykulu ailelerine “Ben biraz daha oynamaya hazırım” veya “Ben ayaktayım ve oturamıyorum” der gibidirler. Tam uyumaya dalmış fakat gene gecede bir iki kere ayağa kalkmak zorunda kalan aileler için bu durum rahatsız edicidir.