alistirma külodu nasil kullanilir alistirma külodu du nasıl kullanılır prima alistirma külodu e bebek alistirma külodu alıştırma külodu kullananlar alıştırma külodu nasıl kullanılır alıştırma külodu fiyatı tuvalet eğitimi


Bebeklik ve artık çocukluğa geçiş dönemlerinde rastlanılan en bariz sorunlardan birisi tuvalet eğitimidir. Çocuklarda tuvalet eğitimi üzerinde sıklıkla durulması gereken ve asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Tuvalet Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyız?
Tuvalet eğitimi bebeğiniz 12 aylık olduktan sonra yani; tam olarak 1 yaşına girmesinden itibaren başlanması gerekir. Tuvalet eğitiminin olumlu sonuçları kısa bir sürede gözlenebildiği gibi bu süre tahmin edemeyeceğinizden daha uzun da sürebilmektedir. Dolayısıyla kesinlikle telaşa kapılmamalı ve gelişimsel özellikleri konusunda yaşanan bireysel farklılıkları unutmamanız gerekmektedir.

Alıştırma Külodu Nedir?
Tuvalet eğitimi konusunda annelere yardımcı olan bebek ürünlerinden birisi de alıştırma külodu olmaktadır. Alıştırma külodu görünüş itibarı ile külot şeklinde olmaktadır; tek farkı idrarı emmesi ve bebek bezleri gibi güvenceli olmasıdır. Alıştırma külotları külot şeklinde olduğundan bebeğiniz artık kendisine bebek bezi takılmadığını ve herkes gibi külot giydiğini kavrayacaktır. Bunun sonucu olarak da tuvaletini psikolojik olarak altına değil; tuvalete yapacaktır. Alıştırma külotlarının en belirgin özelliği pamuklu olmasıdır. Pamuklu olduklarından dolayı bebeğinizin hassas cildine herhangi bir yan etki yapmaz ya da genital bölgesinde kızarıklıklar oluşturmaz. Birçok anne tarafından kullanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan alıştırma külotlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.