bisiklete binmek

9 aylık, 9 aylık bebek, 9 aylık bebeklerle bisiklete binmek, bebeklerle bisiklete binmek, 9 aylık bebeklerde bisiklete binmek, bebekle bisiklete binmek


Ben ve eşim bisiklete binmeyi çok seviyoruz.Onu da yanımıza rahatça alabilir miyiz?”Bisiklete binmek, tüm aileyi bir arada tutmak ve egzersiz yapmak için iyi bir yol olabilir.Fakat bebek güvenlik uzmanlarına göre bununbazı riskleri vardır. Eğer gerçekten güvenli olmakistiyorsanız, tek başına bisiklete binin.Eğer tüm uyanlara rağmen, bebeğinizle birlikte bisiklete binmek istiyorsanız, aşağıdaki kurallara uyun:

  • Çocuğunuz bir yaşına geldikten sonra yanınıza alın. Eğer iyi bir bisikletçi değilseniz ve bisikletiniz bakımlı değilse yanınıza almayın.
  • Gerek siz gerekse çocuğunuz gerekli olan kaskları takmadan bisiklete binmeyin.
  • Yeterli teçhizatınız yoksa bisiklete binmeyin;çocuğunuzun elleri, ayaklarına bir hasar gelmeyecek şekilde güvenli bir çocuk koltuğu olması gerekir. Bisiklete binmeye başlamadan önce kemerini taktığınızdan emin olun. Veya çocuğunuzubisikletinizin arkasında taşıyabileceğizbir taşıyıcıya sahip olun. Dezavantajı, bu taşıyıcı birçok arabanın seviyesinden aşağıdadır ve trafik kazası riski artar. Bu taşıyıcıyı bisiklet yollarındakullanmak en güvenilir yoldur.
  • Bisiklet gezilerinizi park, bisiklet yolu, sakin caddeler gibi güvenli yollarda yapın. Karlı,buzlu, ıslak, kalabalık yollardan uzak durun.Bayır aşağıya inerken bisikletten inip yürüyün.Hatta en iyisi bir bakıcı tutun, bisiklete sırayla binin veya bebeğinizin sizinle birlikte bisiklete bineceği zamana kadar bekleyin.