Bebek güvenliği bebeğin yürümeyi öğrenmesi bebeğin ayakta durması bebeklerde yürüme bebeklerde emekleme 9 aylık 9 aylık bebek

Bebeğimiz ayakta durmayı yeni öğrendi. Bu bir kaç dakika için hoşuna gidiyor, daha sonra bağırmaya başlıyor. Ayakta durmak bacaklarını incitebilir mi?

Eğer çocuğunuzun hacakları onu ayakta tutmaya hazır olmasaydı, ayakta duramazdı. Bağırmasının nedeni ağrı değil, engellenmesi.

Ayakta durmayı öğrenmiş birçok bebek gibi, düşene veya yardım edilene kadar bu alışık olmadığı pozisyonda kalır. Ve burada iş size düşmektedir. Dengesizliğini görür görmez, nazikçe oturmasına yardım edin. Yavaşça yapın. Böylece kendi başına nasıl yapacağını öğrenir, bu birkaç gün, en fazla birkaç hafta sürer. Aynı zamanda bebeğiniz sıkıntıda iken yardım edebilmek için daha fazla zaman harcamanızı bekler.

Bebeğim evdeki her şeye tutunarak ayağa kalkmaya çalışıyor. Güvenliği için onu oyun alanında mı tutmalıyım?

Çocuklarımız ne kadar çok şeyi yapmayı öğrenirse büyükler o kadar sinirli olur. Çocuklar ayağa kalkmayı öğrenir, dolaşır, en sonunda yürümeyi öğrenir ve beyinlerine oranla daha güçlü oldukları döneme girerler. Bu dönemde kaza riski yükselir.

Oyun alanına kapamak (yakından kimsenin takip edemeyeceği kısa süreler dışında) çözüm değildir. Bu sizin için sinir bozucu olabilse de, bebeğinizin oyun alanı dışındaki dünyayı keşfetme şansı da olmalıdır. Ve siz bu dünyayı mümkün olduğunca güvenli kılmalısınız.

Özellikle tutunarak ayağa kalkmaya çalıştığı her şeyin (eğer gerekiyorsa bunu anlamak için diz çökerek onun seviyesine inin) güvenilir olduğundan emin olun. Sallanan masaları, kitaplıkları, sandalyeleri, yer lambalannı şimdilik ulaşamayacağı yerlere kaldırın. Sehpaların köşelerive sivri uçlarına yumuşak şeyler koyun çünkü üzerine düşebilir. (Büyük olasılıkla düşecektir). Kırılabilir, tehlikeli eşyalar o ulaşmadan ortadan kaldırılmalıdır.