Bebeklerde mastürbasyon normal mi? Bebeğin genital organlarıyla oynaması normal mi? Genital organlarıyla oynayan bebeğe ailenin tutumu nasıl olmalı? 8 aylık 8 aylık bebek 8 aylık bebeklerde genital organların keşfi bebeklerde cinsel organ keşfi


Kızım son zamanlarda altında bezi olmadığı zamanlarda genital organlarıyla oynamaya başladı. Bu kadar erken bir yaşta bu normal mi?

İnsanlar kendilerini iyi hissetmelerine neden olan şeyleri yaparlar. Tabiat Ana genital organları yarattığı zaman bunu düşünüyordu; eğer onları dokununca zevk alınacak şekilde yaptıysa ilk önce doğal olarak sahipleri tarafından dokunulacaklardır ve daha sonra doğru zaman geldiğinde karşı cinsten biri dokunacaktır ki bu şekilde nesillerin devamı sağlansın.

Bebekler doğduklan andan itibaren seksüel canlılardır veya daha doğrusu doğumdan önce erkek fetüslerin rahim içerisinde ereksiyonlarının olduğu gösterilmiştir. Bazıları, sizin bebeğiniz gibi, ilk yaşlarının ortalarına doğru seksüel yanlarını araştırmaya başlarlar, bazıları bunu yılın sonuna kadar yapmazlar. Bu ilgi kaçınılmazdır ve bir bebeğin gelişiminin sağlıklı bir parçasıdır, tıpkı daha önceleri el ve ayak parınaklarına olan ilgi gibi. Bu tür bir merakı engellemeye çalışmak (eski nesiller böyle yapmaya zorunlu hissediyorlardı) el ve ayak parmaklarıyla oynamasına engel olmak kadar yanlıştır.

Size her kim ne derse desin, kendi genital organlarıyla oynayan çocuklar ya da bebekler (bu hareket daha geç bir yaşa kadar mastürbasyon olarak adlandırılamaz) fiziksel ya da psikolojik bir zarar görmezler. Bu tür oyunlar oynayan çocuklara ya da bebeklere yaptıklarının kötü ya da kirli olduğunu hissettirmek ise zararlı olabilir ve gelecekteki seksüel hayatlarında veya cinsel kimliklerinde olumsuz etkileri olabilir. Kendini uyarmayı bir tabu haline getirmek bunu daha da cazip hale getirebilir.