bebeklerde oturmaya başlama

bebekler ne zaman oturmaya başlar 5 aylık bebek oturtulur mu bebeklerde desteksiz oturma 5 ay 2 hafta bebek 5 aylık bebek 5 ay 2 haftalık 5 ay 2 haftalık bebek 5 ay 2 haftalık bebek gelişimi


Bu sıralarda, bir çok çocuk oturur pozisyona getirilmekten çok hoşlanırlar. Tabi ki çocuğunuz bu pozisyonu kendi vücudunu ve etraftaki ilginç şeyleri seyretme fırsatı verdiği için çok sevecektir. Biraz kıvrık bir sırtı olacak ve ellerini kendini desteklemek için kullanacaktır, o yüzden bu denemeleri şimdilik sadece kucağınızla sınırlı tutmak ve süreleri uzatmamak uygundur. Çünkü kasları ve onurları henüz tüm vücudunu taşıyacak kadar güçlü değildir.

Destekle oturma denemelerini 6 ay sonuna saklamakta fayda vardır. Fakat her geçen gün kuvvetlenmektedir. Aniden düzelip bir elini boşa alarak bir oyuncağı kavramak için kullanabilir. Bir tarafına yuvarlanmaması için onu iki tarafından yastıklarla desteklemelisiniz. Yanına oturduğunuzda heyecanlanabilir. Ailesiyle aynı pozisyonda olmaktan ne kadar mutlu olduğunu seyredin. Ancak dediğim gibi bu ay için bunlar çok kısa süreli denemeler olmalıdır.