Erken yaşta bebeğin destekle ayakta durması zararlı mı? Bebeğin destekle ayakta durması Bebeklerde erken yaşta ayakta durmak 4 aylık 4 aylık bebek 4aylik bebek nasil ayakta durur 4 aylık bebek boy kilo 4 aylık bebek anne karnında 4 aylık bebek kilo


Bebeğim dizlerim üzerinde ayakta durmayı seviyor. Oturtursam ağlıyor. Fakat büyükannem eğer onun böyle erkenden ayakta durmasına izin verirsem bacaklarının eğriyeceğinde ısrar ediyor.

Bebekler neyi yapmaya hazırlıklı olduklarını büyükannelerinden bile daha iyi bilirler. Ve sizin kızınız yaşındaki birçok bebek destekle ayakta durmaya hem istekli, hem de hazırdır. Bu onlar için bir eğlence, iyi bir egzersiz ve sırt üstü yatmaya ya da bir bebek sandalyesinde oturup durmaya göre hoş bir durum değişikliğidir ve kesinlikle bacaklarda eğrilmeye yol açmaz.

Öte yandan, ayakta durmaya istekli görünmeyen bir bebek bunu yapmaya hazır olmadıkça zorlanmamalıdır. Gelişim tempolarını kendileri ayarlayan bebekler, bunu ebeveynlerinin yaptığı bebeklere göre daha sağlıklı ve mutlu olacaklardır.