yeni doğan bebek görüntüsü

3 aylık bebek neler yapar 3 aylık bebek kaç kilo olmalı 3 aylık bebek uyku düzeni 3.5 aylık bebek neler yapar 3 aylık bebek oyuncakları üç aylık bebek neler yapar 3 aylık bebek gelişimi 3 aylık bebek neler yapar uzman tv


Artık 3 aylık bebeğiniz yüzüstü yatırıldığında kafasını daha çok kaldırıyor olmalıdır. Kaynaklar 90 derecelik bir kafa kaldırmaktan bahsetmekte. Çünkü o artık boyun kaslarına daha çok hakim. Bu hareket biraz şınav çekmeye benzer. Kafasını kaldırırken kollarından da destek alır. Bilin bakalım bu hareket neyin habercisi. BebekSayfasi.Com annelerimiz için özenle ay ay bebek gelişimi sayfaları hazırladı. Türkiye’de ki her iki anneden biri gelişim sayfalarımızda bebeklerinin sağlığını, bakımını, beslenmesini takip ediyor. 3 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ sayfamızı görmenizi tavsiye ederiz.

  • 3 aylık bebek bir takım sesler çıkarmaya başlar. (a,aa,agu,goo goo gibi) Bunlar konuşmanın ilk işaretleridir.Onu cesaretlendirin ve bu sesleri tekrar edin. Okuma yazma öğrenen bir çocuğu düşünün. Onlar hemen düzgün cümleler kuramazlar değil mi? Sizin çocuğunuz da konuşma için bir takım hazırlıklar yapmaktadır. İleriki aylarda dil, gırtlak ve ağız kasları geliştikçe daha anlamlı kelimeler duyacaksınız.
  • Sizin sesinizi tanıdığını görebilirsiniz. Odaya girdiğinizde sizi görmeden sesinize tepki verdiği oluyor değil mi? 3 aylık bebek bazı seslere alışmıştır. Tanımadığı ve özellikle sert sesler onu rahatsız edebilir. Ayrıca o artık bir mimik uzmanıdır. Hareketlerinizi ve seslerinizi birleştirerek algılar. Beyin ses ve hareketleri ,mimikleri birbirine yapıştırarak hafızaya alır.Örneğin ona ‘’evet’’ dediğinizde kelimenin anlamını bilmez ama hareketlerinizden onu onayladığınızı anlayabilir.
  • Ona dokunması için fırsatlar yaratın. Tüm diğer duyguları gibi dokunma duyusu da gelişim içindedir. 3 aylık bebek bakımı konusunda en önemli noktalardan biri onun sizin teninize dokunuyor olabilmesidir. Ama ipek ve yün gibi farklı dokulara ulaşabilmesi için ona şans verin. Ayrıca onunla egzersizler yapın. El ve ayaklarını daha çok hareket ettirmesi için onunla oyunlar oynayın; ama onu zorlamayın.
  • Bu aylarda bebeğiniz oturmak isteyebilir! Onu anlamak lazım. Sürekli tavana bakmak sıkıcı geliyordur ve biraz da karşısında oturanlara bakmak ister. Baş ve boyun arkasının destekte olmasını sağlayın ve bu keyfi yaşamasına izin verin.Hatta yere basarak biraz ayakta durmakta onun hoşuna gidebilir.(Tabi onu tutuyorsunuz değil mi?) Eğer sıkıntı duyuyorsa onu oturtmak veya ayakta durmak için kesinlikle zorlamayın.Kendisi uygun zamanı ayarlayacaktır.
  • Artık dünya onun için 3 boyutlu hale gelmektedir. Daha önceden her şeyi bir televizyon ekranındaki gibi düz bir görüntü olarak algılarken artık nesnelerin derinliği ve yüksekliği vardır.(Uzmanlar iki yaşına kadar televizyon izletmenin çocuğa hiçbir faydası olmayacağını hatta zararları olacağını söylemekteler-Bunun Zor olduğunun farkındayız, ama bu konu çok hassas.)
  • O ,elleri ve ayaklarıyla kendi başına zaman geçirdikçe sizden bağımsızlık kazanıyor. Muhtemelen halen kendisini sizin bir parçanızmış gibi görüyor . Ancak her geçen gün sizden bağımsızlık kazanacak. Bu hem güzel hem kötü bir duygu .Onları bizden bağımsızlaştırmak için eğitiyoruz! Büyüyüp belli bir yaşa gelince de bizden kopmasını istemiyoruz. Ne yapalım bu da hayatın bir gerçeği.
  • Eğer halen oluşturmadıysanız bir rutin veya düzen oluşturmak için geç değil. Bu aylardaki bebekler neler yaşayacaklarını bilmek isterler. Bu onlara güven verir. Ne zaman yemek yiyeceğini , ne kadar oyun oynayacağını ,ne kadar uyku uyuyacağını bilmek onun için çok önemlidir. Bu , ileride daha huzurlu bir çocuk sahibi olmanız için de önemli. Ayrıca böyle bir düzen kendinize daha fazla zaman yaratmak için harika bir yöntemdir. Böylece hem o hem de siz kazanmış olursunuz.

3 Aylık bebeğinizin en çok ilgisini çeken oyuncaklar ses çıkaran dişlik ve çıngıraklar olduğunu biliyoruz. BebekSayfasi.Com olarak hepsiburada, gittigidiyor, annelutfen, e-bebek gibi en büyük mağazalardan en ucuz dişlik ve çıngırak fiyatlarını araştırdık; BEBEK DİŞLİK ve ÇINGIRAK FİYATLARI sayfamızı incelemeniz emin olun size oturduğunuz yerden para kazandıracak :)