2 aylık bebek ses çıkarma

2 aylık bebeğin uykudayken ses çıkarması 5 6 7 8 haftalık bebeklerde garip sesler 2 aylık bebeklerde konuşma inleme homurdanma


Eğer 2 aylık bebeğiniz uykuda inlemeye benzer sesler çıkarıyorsa “Bebeğin Uykuda İnlemesinin Nedeni Kalça Çıkığı Olabilir Mi?” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bebek sayfası olarak annelerimizin en çok merak ettikleri gelişim, uyku, beslenme ve bakım konularını aylara göre derledik, 2 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ, 3 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ, 4 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ sayfalarımızda çok daha fazla bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Altı haftalık bebeğim bir sürü ses çıkarıyor ama hiç sessiz harf kullanmıyor. Konuşma kusuru olabilir mi?

Küçük bebekler ilk önce sesli harfleri çıkarırlar.(İlk haftalar la 2.ayın sonu arasında) Bebeğinizin ilk başlarda çıkardığı nefesle karışık melodik sesler gelişi güzeldir; fakat bir süre sonra onunla konuştuğunuzda bu seslerin size, yatağını paylaşan oyuncağına, yatağının üzerinde asılı duran göz alıcı nesnelere hatta divan örtüsündeki çiçeklere yöneltildiğini görebilirsiniz. Bu vokal egzersizler hem kendilerinin hoşuna gittiği için hem de sizin zevkiniz için bol bol tekrarlanır; bebekler kendi seslerini dinlemeye bayılırlar. Bir anlamda da bu eğitim işlevi görür, böylece bebeğiniz hangi gırtlak, dil ve ağız hareketlerinin hangi sesleri oluşturduğunu keşfeder.