Cupcake decorated with a single candle

Bebeğin ilk doğum günü partisi bebeğin ilk doğum günü partisi nasıl olmalı bebekler için ilk doğum günü kutlaması 12 aylık bebeklerde doğum günü 12 aylık bebeklerde 12 aylık 12 aylık bebek


Evdeki herkes kızımın ilk doğum günü için heyecanlanıyor. Bu partinin özel olmasını istiyorum fakat onun için çok ağır olmasını istemiyorum.

Birçok aile ilk doğum gününe kendini öyle kaptırır ki onun hala bir bebek olduğunu unuturlar. Bu gece maalesef onur konuğunun fazla ilgi altında ezilmesi veya ağlaması ile sonlanabilir.

Konuk sayısını az tutun. Çok fazla insanla (aileden olsa bile) dolu, gürültülü bir oda sonunda onun ağlamasına neden olur. Uzun davetli listesini evlilik töreni için saklayın. Bu seferlik yakın akraba ve dostlarla idare edin. Eğer başka bebeklerle vakit geçirdiyse o zaman doğum günündede birkaç bebek çağırın. Yoksa doğumgünü onun sosyal yaşamına başlaması için pek uygun değildir.

Dekora dikkat. Odayı birçok maske, kurdele ve balonla süslemek size hoş gelebilir fakat ona gelmez. Çok fazla insan gibi bu da bir bebeğe ağır gelir. Hafifçe süsleyin (seveceği bir oyuncak ayı, kuş vb.).

Ona pasta yedirin. Fakat pasta onun yememesi gereken türden olmasın (örneğin çikolata, fındık, bal vb.). Mesela meyve suyu veya taze şekersiz kremayla ıslatılmış havuç keki. Bunuda sevimli bir şekle sokabilirsiniz. Evde yapılmışya da hazır dondurma ile servis yapabilirsiniz. Pastayı bebeğin yemek saatinde kesin ve onun porsiyonunu ufak tutun. Eğer pasta faydalı besinlerden yapıldıysa ve bebek çok severse bırakın yesin.