Cinsiyet ayrımcılığı olmaksızın çocuk yetiştirmek çocuklar arasında cinsiyet ayrımcılığı kardeşler arasında cinsiyet ayrımcılığu yapmak cinsiyet ayrımcılığı yapmadan çocuk yetiştirmek 12 aylık bebeklerde cinsiyet farkı 12 aylık bebeklerde 12 aylık 12 aylık bebek


Çocuklarınızı cinsiyetlerine göre ayrım yapacak şekilde yetiştirmemek için çok çaba gösteriyoruz. Ama ne kadar uğraşırsak uğraşalım, on bir aylık oğlumuzun bebeklerle oynamasını sağlayamıyoruz- onları bir duvara firlatmayı tercih ediyor.

Çocuklarının evde üretilmiş seksüel stereotipler haline gelmesini engellemeye kararlı olan iyi niyetli pek çok ebeveynin karşılaştığı keşifte bulunmuş durumdasınız. Cinsel eşitlik, zamanı gelmiş olan bir idealdir ama cinslerin aynı olması,zamanı asla gelemeyecek olan bir fıkirdir en azından tabiat ananın bu işte bir sözü olmaya devam ettiği sürece.

Oğlanlar ve kızlar, görünen odur ki, rahimde şekillenirler, oyun odası ya da bahçede değil.Cinsler arasındaki farklılıklar, bilim adamlarının şu an inandıklarına göre, testosteron ve östradiol gibi cinsiyet hormonlarının salgılanmaya başlaması ile birlikte başlamaktadır.Erkek fetüsler ilkinden, dişi fetüsler ise ikinciden daha fazla miktarda almaktadır.

Görünen odur ki bu, beyin gelişimindeki farklılıklara ve hayattaki değişik güç ve yaklaşımlara neden olmaktadır.Bilim adamlarının bütün farklılıkları ortaya koyabilmeleri için daha yapılması gereken pek çok şey olmasına karşın, doğuştan itibaren mevcut olan bazı ayrılıkların farkındayız. Daha hastaneden eve gelmeden önce bile, kızlar, özellikle konuşan yüzlere daha uzun süre ile odaklanabilirler. Kızlar daha ziyade dokunma, ağrı ve sese tepki verirlerken, erkekler görsel uyarılara daha çok yanıt verirler. Kızlar daha duyarlıdırlar ama daha kolayca teskin edilip rahatlatılabilirler; erkekler daha fazla ağlama ve daha rahatsız olma eğilimindedirler.