Bebekle oyun bebekler için uygun oyunlar bebek oyuncakları bebekler için eğitici oyunlar bebekler için eğitici oyuncaklar bebeğe yeni şeyler öğretmek bebek gelişiminin pekiştirilmesi bebeğe yürümeyi öğretmek


İlk sözcükler, ilk adımlar, bebeğinizin dağarcığındaki bu iki yeti ile öğrenme oyunu her zamankinden daha eğlenceli hale gelir. Dünya büyük adımlarla hızla gelişmektedir; çocuğunuzun çevresini inceleyip öğrenmesine olanak tanıyın ve onun fiziksel, sosyal, entellektüel ve duygusal gelişimini artırmak için aşağıdaki önerilere göz atın:

Hem evin içinde hem de dışında yürüyeceği yerin emniyetli hale getirilmesi. Paytakpaytak yürüyen yavrunuz büyük olasılıkla bir pusete veya sırt taşıyıcısına hapsedilmekten hoşlanmayacaktır, çok gerekmedikçe bunları kullanmayın. Her fırsatta yürümesi için bebeğinizi yüreklendirin fakat özellikle sokaklarda, caddelerde ve araba yollarında olası tehlikelere karşı gözünü dört açın.

Çok iyi yürüyemeyen bir bebek için ilgisini çeken bazı şeyleri hafifçe yüksek yerlere koyarak kendisinin uzanmasını veya bu nesnelere yönelmesini sağlayın.

Sizin gözetiminiz altında tırmanması için emniyetli yerler. Bebekler merdiven çıkmaya(siz etrafta değilken bir kapı gereklidir), kaydırağa tırmanmaya (her ihtimale karşı tam arkasında durun) veya alçak bir iskemleye çıkıp, yataktan inmeye bayılırlar. Onların istediklerini yapmalarına izin verin fakat yakınlarda olun ve gerekirse yardım etmeye hazır olun.

Fiziksel olarak aktif olmasının desteklenmesi. Fazla aktif olmayan bir bebek daha aktif olması konusunda biraz yüreklendirilmeye gereksinim duyabilir. Sizin de yere inerek emeklemeniz ve onun sizi yakalaması için kovalamasını (“gel ve beni yakala”) istemeniz ya da onu yakalamakla tehdit etmeniz (“gelip seni yakalayacağım”), böylece onun hareketlenmesini sağlamanız gerekebilir. Sevdiği oyuncak ve nesneleri kolayca alamayacağı yerlere koyarak bunları alması için biraz harek etetmesini sağlamanız uygun olacaktır.