Bebeği kucaklamak bebeği kucağa almak kucaklamanın bebeğe faydaları bebeği kucaklamanın faydaları bebeğe sarılmak 12 aylık bebeklerde kucaklama zamanı 12 aylık bebeklerde 12-24 aylık


Kısa süre sonra bebeğiniz yürümeye ve orada burada koşuşmaya başlayacak, giderek sizin yanınızda ve kollarınızın arasında daha az zaman geçirecektir. Bunun yanı sıra daha seyrek meme emecektir.

Bu büyük değişiklikler neredeyse kaçınılmaz olarak ikiniz arasındaki fiziksel bağın biraz zayıfladığını gösterir, ancak fiziksel ilişkiyi sürdürmeye devam edin ve bu uzaklaşmanın desteklemeniz gereken bir olgunlaşma işareti olduğunu asla düşünmeyin.

İşler ters gittiğinde ya da aşırı heyecanlandığında bebeğinizin beyni dengesini yeniden bulmak için hala sevgi dolu bir erişkin bedenin yakınlığına ihtiyaç duyar. Kucaklamanın tetiklediği sakinleştirici mutluluk hormonlarından belirli dozlarda vermeye devam ederseniz bebeğiniz daha mutlu olacak, daha iyi düşünebilecek ve daha kolay kontrol edilebilecektir. Bazı yönlerden bu dönemde kucaklama her zamankinden daha önemlidir.

Günlük programınızda kucaklama zamanını ihmal etmeyin. Kucaklama sadece işler ters gittiğinde başvurulan bir çare değildir. Bebeğiniz ayrı yatakta yatıyorsa, uyumadan evvel kucaklayın. Gündüz uykularından önce kucaklaşırsanız bebeğiniz daha rahat ve zindeleştirici bir uyku uyur. Gündüz uykuları tamamen bırakıldığında ise gün içinde birkaç kucaklaşma seansı ikinize de bitkinlik ve sinir krizlerini önleyen bir rahatlama ve zihinsel canlılık verir.