emzikli bebek

1 aylık bebekte emzik kullanımı bebeklerde emzik kullanımı bebeklerde emzik kullanımı ne zaman başlamalı bebeklerde emzik kullanımı zararlımı bebeklerde emzik kullanımı zararları bebeklerde emzik kullanımı kadınlar kulübü bebeklerde emzik kullanımı gaz yaparmı bebeklerde emzik kullanımı doğru mu


Bebeğim öğleden sonraları yaygara koparıyor. Emzik vermeli miyim?

Uzun vadede bebeklerin kendilerini rahatlatma yolları bulmaları gerekir. Başparmakta (veya yumruk yapılmış el) emzik veya meme görevi görür ve bunu siz kontrol edemezsiniz. Ne zaman ihtiyacı olsa yanındadır, gülmek, ses çıkarmak, ağlamak istediğinde kolayca ağzından çıkarabilir ve emzik gibi meme karmaşasına da yol açmaz. Meme karmaşasına yol açacağından süt üretimi tam oluşana kadar anne sütü emen bir bebekte emzik kullanmak sakıncalı olabilir.

Kilo almayan veya az emen bebeklerde kullanılmamalıdır çünkü emzik emme güdüsünü tatmin edecek ve memeye olan ilgisi kaybolacaktır. Bazen bebek hiçbir şekilde sakinleştirilemezse veya emme hissinin doyurulması için henüz kendi olanaklarını keşfetmemiş bir bebekte emzik kullanılabilir. Anne bebeğine ilgi göstereceği zamanı emzikle geçiştirmemelidir. Bebeğine yaygara kopardığında emzik kullanan bir anne bebeğin derdini tam olarak anlamadan sorunu geçiştirmiş olur. Bebeğe bir hikaye okuyarak uykuya dalmasını sağlamak yerine, telefonda konuşurken bebeği ağladığında onu kucağına alıp yatıştırmak yerine susması için, yeni bir ayakkabı almaya gittiğinde olaya bebeği de dahil etmek yerine sessizliği sağlamak amacıyla emzik kullanabilir. Bunun sonucunda ağzında birşey olmadan rahatlayamayan, kendini eğlendiremeyen, kendi kendine uykuya dalamayan bebekler ortaya çıkar.