Puset ya da kangurunuz yanınızda olsun

Bebeklerle uçmak, tek başınızaysanız, çok zordur. Sadece iki kolunuz ve çok işiniz vardır. Bebek taşıyıcı/kangurunuzu yanınıza alarak iki kolunuzun da boşta olmasını ve ihtiyacınız olan şeylere daha kolay ulaşmanızı sağlarsınız. Eğer bebeğiniz kucağınıza alamayacağınız yaştaysa bebek arabanızı mutlaka yanınızda bulundurun.

Bebeğinizin uyku düzenine uygun bir uçuş alın

Eğer mümkünse, uçağınızın saatini bebeğinizin uyku saatine denk getirin. Böylece bebeğiniz uçuş boyunca uyuyabilir ve siz de sakin bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Kalkış ve iniş süresince bebeğinize emebileceği bir şeyler verin

Kalkış ve inişlerdeki basınç değişimi bebeğinizi rahatsız edebilir. Bunu engellemek için kalkış ve inişte bebeğinize emzik, biberon gibi şeyler vererek kulaklarının basınçtan etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğlenceli bir şeyler getirin

Bebekler ve çocuklar kolayca sıkılırlar. Uçakta bunu engellemek için bebeğinizin ilgisini çekecek oyuncakları yanınızda bulundurun. Bütün oyuncakları bir anda vermek yerine sırayla verin ki sıkıldıkça dikkatini yeni bir şeye odaklayabilesiniz.

Yardım istemekten çekinmeyin

Hostesler size yardımcı olmak için uçaktalar. Eğer ihtiyacınız olursa yardım istemekten asla çekinmeyin.

Her şeyi planlayın

Uçakla seyahatte her şeyi ayarlamanız zordur. Uçuşunuz rötar yapabilir, bavulunuz kaybolabilir ve daha pek çok terslik başınıza gelebilir. Kötü durumları da göz önünde bulundurarak bebeğiniz için ihtiyacınız olacak her şeyi fazla fazla yanınıza alın. Islak mendil, bebek bezi, atıştırmalık, içecek, ekstra giyecek, biberon, oyuncak, battaniye, emzik, mama, gibi şeyleri yanınıza bol bol alın.