bebeği şımartmak

7 aylık bebek bebeği kucağa almak, bebeği kucağa almak bebek davranışları bebeklerin davranışları bebek gelişimi bebek gelişimi boy kilo bebek gelişimi uzman tv bebek gelişimi uyku bebek gelişimi kilosu bebek gelişimi anne karnında bebek gelişimi için oyuncaklar bebek gelişimi için neler yapılmalı bebek beslenmesi bebek ne yer bebek ne yemeli bebek görüntüsü bebek uyku bebekler neler yapar bebek ne kadar uyur bebek nasıl beslenmeli bebek oyuncak bebeği şımartmak, bebeklerde şımarıklık


“Ağlamaya başlar başlamaz bebeğimi kucağıma alıyorum, ve günün çoğunu onu taşıyarak geçiriyorum. Onu şımartıyor muyum?”Kızılcık sopası kullanmamak bebeğinizi şımartmaz(hatta uzmanlar istisnasız olarak bununkullanılmaması gerektiğini söylemektedir),ama eğer onu bütün gün kucağınızda gezdirirsenizbu kesinlikle olacaktır. Yedinci aylanndakibebekler annelerini kullanmak konusundagayet ustalaşmıştır, “bebek taksisi” oyunu oynayananneler (bebeklerinin dokunaklı bir kolsallamasıyla onları hemen kucaklanna alanlar)bebeklerinin uyanık olduklan saatlerde devamlıgörev başında olacaklannı bilmelidirler.Bazı toplumlarda bebek günün büyük bölümünüannesi ile geçirir, ancak bizimki bunlardanbiri değildir. Burada bebeğin erkenden belliölçüde bağımsızlık kazanması amaçlanmaktadırkısasüreler için kendi kendini eğlendirmeyi öğrenerek.Bu hem annesinin kendi ihtiyaçlan vediğer sorumluluklan için zaman ayırmasını sağlar,hem de bebeğin kendisinin iyi bir arkadaşolduğu fikrini güçlendirerek kendine olan güveniniartırır. Ayrıca diğer insaniann da haklanve ihtiyaçlan olduğunu öğretİr-erkenden anlaşılmasıönemli olan bir kavram.Bebeğinizi şımartmak istemiyorsanız, şimdidenbazı tedbirler almalısınız. Daima mesafelidurarak, aşağıdakileri deneyin. Eğer bebek, budeneyierin onun huysuzluğunu kışkırtacağı yolundakibeklentinizin farkına varırsa, tahmininizidoğru çıkartmak için her türlü zorluğu yaratacaktır:

• Bebeğinizin gerçek bir ilgi eksikliği yüzündenkucakta taşınmak istemediğinden eminolun. Gün boyunca birkaç defa oturup onunlagerçekten oyun oynadınız mı? (Bir kitap okumak,bir oyuncakla oynamak ya da ayakta durmaalıştırması yapmak.) Yoksa onunla olan bütünetkileşiminiz onu bir oyun parkında oyuncağıile yalnız bırakmaktan, sarıp sarmalayıpiçine koyduğunuz arabası ile çarşıya gitmekten,siz akşam yemeğine başlarken onu oyuncağıylabırakmaktan ya da siz işe gitmeye hazırlandığınızsırada onu alıp sallamaktan mı ibaret? Eğerböyleyse, bebeğiniz hiç dikkate alınmamaktansapek eğlenceli olmamakla beraber bütün günkucakta taşınmanın daha iyi olduğu kanaatinevarmış olabilir.