kulak çekme

bebegim kulaklarini cekiyor kulak cekme 5 aylik bebekler neden kulak çeker bebek niye kulaklarıyla oynar bebeğin eli kulağında kulaklarını çeken bebekler diş çıkaran bebekler kulaklarıyla oynar mı bebekler kulakları ağrıyınca ne yapar


Kızım sürekli kulağını çekiyor. Canı yanıyormuş gibi görünmüyor, ama ben bir enfeksiyonu olabileceğinden korkuyorum.

Bebeklerin keşfedecekleri geniş bir coğrafya vardır ve bunun bir kısmı da kendi bedenlerindedir. Parmaklar, eller, ayak baş parmakları ve ayaklar, penis, veya vajina, ve bir diğer merak uyandıncı uzuv olan kulak, zaman zaman bebeğin ilgisine konu olacaktır. Bebeğiniz kulağını çekiştirirken bir yandan da ağlamıyorsa veya aşikar bir huzursuzluk içinde değilse, ateş ve/ veya diğer hastalık belirtileri yoksa bu yalnızca onun merakının bir dışa vurumudur, bir enfeksiyon belirtisi değildir. Bazı bebekler diş çıkarma sırasında da kulaklanyla uğraşırlar. Kulağın dış kısmındaki kızarıklık bir enfeksiyon belirtisi değildir, devamlı olarak elle oynanmaktan kaynaklanmaktadır. Eğer bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız, derhal doktorunuza danışın. Kulak çekme gibi garip davranışlar sık görülür ve kısa sürelidir; bebek büyüdükçe ya da bunlardan sıkıldıkça yenileri ortaya çıkacaktır.

BebekSayfası annelerimize bebeklerinin davranışlarıyla ilgili merak ettikleri konuları ay ay bebek gelişimi sayfalarımızda geniş geniş anlatıyoruz. 5 AYLIK, 6 AYLIK ve 7 AYLIK bebek gelişim sayfalarımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.