Bebekler neden ısırır? Bebeğimin ısırmasını nasıl engellerim? Bebeklerde ısırma davranışı nasıl önlenmeli? 10 aylık bebek davranışlarılerde ısırmalerde 10 aylik bebek davranişlarilerin davranışları bebeğin davranışları gelişimi boy kilo gelişimi uzman tv gelişimi tablosu gelişimi uzman gelişimi kilosu gelişimi kadınlar kulübü gelişimi nasıl olmalılerde beslenmelerde uykulerde gelişimlerde ishallerde boğaz enfeksiyonulerde öksürüklerde kabızlıklerde gece uyanmalarılerde ateşlerde iştahsızlık bebeğim ısırıyor bebeğim emerken ısırıyor bebeğim göğsümü ısırıyor bebeğim dilini ısırıyor bebeğim çok ısırıyor


Bebeğim bizleri yumuşak bulduğu yerlerimizden ısırmaya başladı. İlk başlarda bu iş sevimli geliyordu. Şimdi ise kötü bir alışkanlık sahibi olduğundan korkuyoruz, ayrıca canımız yanıyor.

Bebeğinizin yeni dişlerini her fırsatta denemesi doğal bir şeydir. Tabii sizin de ısırılmak istememeniz son derece doğaldır. Dişleri daha da artıp acı daha da fazlalaşmadan ve bu bir alışkanlık haline gelmeden engel olmak istemeniz çok normaldir.

Isırma ilk başta sadece deneysel bir harekettir, bebek birisine zarar verdiğinin farkında değildir. Oyuncaklarını ısırdıktan sonra sıra size gelir. Sizi ısırdığında aldığı tepki hoşuna gider ve zamanla daha çok tepki almak için daha çok ısırır. Isırdığı kişiden aldığı acı göstergesi, ünlemler ya da tasdik dolu sözler onun bu işi daha çok yapmasını sağlar. Bağırmak da bir tepki olduğu için bu da onu daha çok ısırmaya teşvik eder. Sizin de onu ısırmanız da pek iyi bir çözüm değildir. Bu arada sevgi göstermek içinde bebeği ufak ufak ısırmanız onun ısırma alışkanlığını kamçılar.

Bu işten kurtulmanın en iyi yolu: Bebek her ısırdığında ona kararlı biçimde “Isırmak yok!”deyin ve dikkatini başka oyun ya da oyuncaklara çekin. Her defasında bunu tekrarlayın, bebeğiniz sonunda bu alışkanlıktan kurtulacaktır.