Bebek bakıcısı bebeği bakıcıya bırakmak bebeğin bakıcıya bırakılması bebeklerde yabancı korkusu bebeği bakıcıya bırakırken bakıcıya bebek bırakma 6 aylık bebeği bakıcıya bırakmak 3aylık


Gece dışarı çıkmaya bayılıyoruz fakat kızımızı bu kadar küçükken bakıcının ellerine bırakmak istemiyoruz.

Bebeğinizi şimdiden başkasının bakırnma bırakmak onun gelişimi için önemlidir; dışarıya istediğiniz zaman dışarı çıkın. Bu duruma ne kadar çabuk uyum sağlarsa o kadar iyidir.

İki veya üç aylık bebekler annelerinin yüzünü tanırlar ama görüş menzilinden çıktıklarında bebekler onların yüzlerini unutur. İhtiyaçları karşılandığı sürece küçük bebekler mutlu olurlar. Dokuzuncu ayın içindeyken (bazı bebeklerde daha erken) bebekler ayrılma veya yabancılık gerginliği ( anksiyete) yaşarlar ve ayrıca yeni insanlardan da ürkerler.

İlk başta kısa sürelerle dışarıda kalmayı tercih edebilirsiniz, özellikle de emziriyorsanız ve akşam yemeğinizi bebeğinizin iki beslenme saatinin arasına sıkıştırmanız gerekiyorsa. Kısa olmaması gereken süre bakıcının bebeğinize iyi bakması için program hazırlama sürenizdir.

İlk kez bebeğinizi bakıcı ya bırakacağınız zaman yarım saat erken gelmesini söyleyin, böylece çocuğunuzun alışkanlıklarını ve huyunu öğrenmesi içinbir fırsatınız olur.

Dışarı çıktığınızda bebeğinizi yanımıza alıyoruz. Bakıcıya bırakmadan önce bebeği uyutuyoruz ve zaten birkaç saat sonra eve dönüyoruz. Arkadaşlarımız bebeğin bize çok bağımlı olacağını söylüyorlar.

Son zamanlarda bebeklerinden sık sık ayrılan değil de sürekli bebekleriyle birlikte zaman geçiren anne-babalar sorun konusu oluyor. Böyle bir kaygıyı destekleyecek hiçbir veri bulunmamaktadır. Bebeğinizin şimdi bir bakıcı ya alışmasının avantajları bulunmaktadır (yabancı kaygısı gelişmeden önce) siz de kendinizi eve bağlı hissetmezsiniz ama annesi sürekli yanında olan bir bebek aşın bağımlı olacak diye bir kural yoktur.