mızmız bebekler bebeğim çok mızmız mızmız bebek mızmızlanan bebek bebeğim sürekli mızmızlanıyor huzursuz bebek huzursuzlanan bebekler bebekte devamlı huzursuzluk hali


Sürekli olarak alçak sesle mızmızlanma sesi de avazı çıktığı kadar yüksek bağırma sesi kadar sinir bozucu olabilir. Bebeğiniz feryat etmiyor olabilir ancak yine de mızmızlanması mutlu olmadığını gösterir.

Mızmızlanmayı önlemek için size yardımcı olabilecek bir çok küçük hile bulunmaktadır. O aşağı sarkan dudakları tersine çevirmek için burada size vereceğim fikirleri deneyebilirsiniz.

Eğer mızmızlanma sesi uyku saatlerinde daha da yükseliyorsa, müzik çalmayı deneyin. (CD veya kaset). Kendi hoşunuza giden bir şey seçin çünkü bebeğiniz o sesle sakinleştirmeyi bir kez eşleştirdikten sonra bu sesi çok fazla duymaya başlayabilirsiniz. Sesi oldukça alçak tutun , ağlama sesini bastırmak için müziğin sesini çok yükseltmeyin. Bebeklerin çoğu genellikle ilk müzik denemesinden sonra 15-20 dakika içerisinde sessizleşir ve sakinleşmeye başlar.