Erkek bebeğin bezi nasıl değiştirilir? Erkek bebeğin altı temizliği nasıl yapılır?

Erkek bebeklerde alt temizliğine başlamadan önce beziyle birlikte ilk temizliği yapın daha sonra bezi değiştirdiğiniz yerin kirlenmemesi için temiz bezi bebeğin altına yerleştirin. 1 aylık olan bebeğinizi kucağınıza alıp altını su ile yıkayabilirsiniz ancak yeni doğan bebeklerin altı çok kirleneceği için biraz su ve pamukla ya da hazır alacağınız bebek ıslak mendilleri ile temizliğinizi yapabilirsiniz.

Bebeğinizin altını temizlerken önce en temiz nokta olan kasıklarını, daha sonra bacak aralarını temizleyin. Tekrar pamuk alarak genital organı kökten uca doğru bir kerede silin. Eğer tekrar silmeniz gerekiyorsa temiz bir bez veya pamuk alarak aynı şekilde yine kökten uca doğru silin. En son olarak da poposunu temizleyin. Bebeğinizin kremini sürdükten sonra bezini bacaklarının arasından geçirin. Bebek bezinin yapışkan bandını kapatın. Bezin plastik olan kısmını dışarı doğru kıvırın. Bu kısmı içeri kıvırdığınızda cilde temas ettiği için bebeğinizin cildinde kızarıklıklar oluşabilir.

Bebeğiniz için bebek alt değiştirme ürünlerini, en ucuz bebek bezlerini ve en hesaplı bebek ıslak mendilleri bumudur.com’da bulabilirsiniz.