Bebek bakımı bebek bakımında baba babanın bebek bakımına yardım etmesi bebek bakıcısı baba babanın bebeğe bakması


Kocamdan bebek konusunda yardım istediğimde özellikle geceleri suçluluk duyuyorum, tüm gün çalışıyor ve sabahları erkenden kalkıyor. Ancak ben de tek başıma bebeğe bakmaktan yoruldum.

Şu an yapmakta olduğunuzdan daha ağır bir iş yoktur; partnerinizden alabileceğiniz her türlü yardıma ihtiyacınız olacak ve bunu hak ediyorsunuz. Ev dışında işinin olması, hatta zorlu bir iş olması bir erkeği otomatik olarak ev içi işlerden muaf tutmaz, özellikle bu iş yansı kendisine ait olan bir bebeğin gelişi ile oluşmuşsa. Ve eşiniz yardım istemek için kendinizi suçlu hissetmeye başladığınız zaman sizin de neredeyse kuşkusuzca eşinizinki kadar yorucu ve stres dolu (işin yeniliğinden kaynaklanan)bir işte tüm gün çalıştığınızı kendinize hatırlatın.

Eşiniz profesyonel bir bebek bakıcısı olmasa bile bebeğinizin bakımında size yardım ederek, günlük taleplerin yorucu ve can sıkıcı bir uzantısını sürdürmek yerine canlandırıcı, tatmin edici bir ara vermiş olacaktır. Profesyonel bebek bakıcısı, çocuk doktoru veya okul öğretmeni ya da bir biçimde küçüklerle çalışıyor olsa bile kendi çocuğunun bakımı ile ilgilenmek başlı başına mükafattır. Tabii ki tam bir işbirliğini sağlamak için onu ikna etmelisiniz ve başlangıçta bebek bakımı ve ev işlerini yürütmek için müşterek kabul edilen bir iş anlaşması yapmanız gerekebilir. İdeali ona çok fazla yük bindirmeden yükün bir kısmını sizden alan bir programdır. (Başlangıçtaki anlaşma eğer işe geri dönerseniz tekrar ele alınabilir.)