24.hafta gebelikBebek bezini değiştirme saatleri can sıkıcı saatler mi? Huysuz bir bebek ve hayal kırıklığına uğramış bir anne veya baba çok kötü . bir kombinasyon oluşturabilir. Dünya üzerinde bebek bezi değiştirmekten zevk aldığını söyleyebilecek bir ebeveyn olamaz ve hiçbir bebek de istekli şekilde bebek bezinin değişmesini beklemez. Ancak gene de bebeğinizi temizlerken ve bezini değiştirirken onu sakinleştirecek bir kaç yöntem önerebiliriz..

 

Müzik Küçük Afacanı Yatıştırır    0-12 ay”

Pekala, ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur. Neredeyse her ağlama krizi için mucizeler oluşturabilecek küçük gülünç bir müzik vardır. Bu senaryoya küçük garip danslar da ekleyin, göreceksiniz bebeğiniz daha ağlamaya fırsat bulamadan gülmeye başlayacaktır. Yalnızca bu arada bebeğin dikkati dağılmadan altını değiştirmeyi unutmayın!

 

Mobil Oyuncak      0-6 ay”

Bebeğiniz doğduktan sonra size hediye olarak getirilen onlarca oyuncaktan birini bebek bezi değiştirme masanızın üzerine asın. Bir taneden fazla gelmediyse birkaç elbise askısı kullanarak kendinize bir tane yapabilir ve bunun üzerine sevdiği birkaç fotoğrafı veya bir dergiden kestiğiniz parlak renkli resimleri yerleştirin. Bunu bebeğin yüzünün üzerine denk gelecek şekilde masanın üzerine asın (ama rahatının bozulmaması için çok yakına asmayın). Eğer resimler tek bir tarafta toparlanırsa bebeğiniz uzakta kalan resmi daha iyi görebilmek için çığlıklar atacak ve tüm dikkatini buraya verecektir. Yeni doğan bebekler için, yüksek kontrastlı, siyah beyaz resimler daima -bebeğin dikkatini çeker ve tüm bebekler surat resimlerini çekici bulur. Resimleri çok sık değiştirmeyi unutmayın ki bebeğiniz yaptığınız seçimlerden sıkılmasın.