Bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar bazı eşyalara bağlanabilirler. Bu bazen bir battaniye, bazen bir kukla ya da annenin süveterinin ön kısmıdır. Bebeklerin bağlandıkları bu nesneler onları yatıştırır. Bu nedenle sizin için bir nevi güvenlik subabıdır. Dolayısıyla her nereye giderseniz gidin onları yanınızda taşımanızı tavsiye ederim: Bu durum bazen sizin açınızdan utanç verici olsa bile. Ayrıca bunu böyle hisseden tek kişi siz değilsiniz emin olabilirsiniz. Ancak gene de size kendinizi beşiğe bağlamadan veya o kötü battaniye olmadan bebeğinize konfor ve sükunet sunmanız için gereken bazı ipuçları …

Tuzak Manevrası 

Rastladığım annelerden biri bana bebeğini emzirirken ve kucağında tutarken sonunda bebeğinin nasıl uykuya daldığının hikayesini anlattı. Buradaki tek problem bebek bir kez uyuduktan sonra annesi onu beşiğine koyarken bebeğin tekrar uyanmasıydı. Annesinin kokusunda bebeğin onsuz uyuyamayacağı bir şey vardı. Bu nedenle annesi kafayı çalıştırdı ve kendisiyle bebeğin arasına temiz bir havlu veya t-shirt (çamaşır durumuna göre) yerleştirmeye başladı ve bebek hala havluya sarılı haldeyken bebeği beşiğin içine yerleştirme becerisi geliştirdi.

İki Tane Alın     6 ay- 4 yaş

Eğer ufaklık bir battaniyeye veya belli bir dolgu bebeğe karşı bağlılık oluşturduysa, gidin ve yeni bir tane alın. Eğer bu bir hediye idiyse, hediyeyi getiren kişiden nereden aldığını öğrenin. Bebeğin onların aldığı bir hediyeye bağlandığını öğrenmek öyle hoşlarına gidecektir ki fiyatını öğrenmenizi umursamayacaklardır. Eğer bunu mümkün olduğunca çabuk yaparsanız bebeğiniz en sevdiği dolgu köpeğin bir ikizi olduğunu asla anlamaz. Bu şekilde 1 numaralı köpek kurutmadayken 2 numaralı köpek bebeğinizin koynunda olabilir. Çok sevilen bir oyuncağın ikizinin güvenli bir yerde saklanıyor olması, size aynı zamanda 1 numara kaybolursa ya da yanlışlıkla bir yerde unutulursa çok fayda sağlayacaktır.