bebeğin altını değiştirirken ağlaması

bebekler altını değiştirirken neden ağlar bebekler alt değiştirirken neden ağlar bebek altini degistirirken neden aglar bebek altını değiştirirken çok ağlıyorsa bebekler altını açınca neden ağlar bebeğin altını değiştirirken ağlaması bebekler altı değiştirilirken neden ağlar bebek altı değiştirilirken neden ağlar


Alt değiştirme sırasındaki yakışıksız muamele hissi, kabuğunun üzerine döndürülmüş kaplumbağanın çaresizliği ile bir araya geldiğinde, her seferinde anneyle bebek arasında bir savaşa neden olabilir.

Annelerimiz Alt Değiştirirken Ne Yapmalı?
Çabuk davranın (alt değiştirme ile ilgili bütün donanıını bebeğinizi masanın üzerine yatırmadan önce hazır edin), ve ilgiyi başka yöne çeken nesnelerden yararianın (masanın üzerinde hareketli bir oyuncak, görsel çarpıcılığı da olan bir müzik kutusu, ellerini ya ilgisini meşgul eden bir çıngırak ya da oyuncak gibi). Bir de bebek bezlerini en hesaplı şekilde bumudur.com aracılığı ile satın alabilirsiniz.

6 – 12 Ay Bebeği Olan Annelerimiz Alt Değiştirirken Bebeğini Nasıl Oyalar?
Bebekler elektronik cihazları çok severler. Bu nedenle bebeğin altını değiştirirken iyice temizlediğinizden emin olduğunuz ve yutabileceği ufak parçaları olmayan uzaktan kumandayı ya da bir hesap makinesini onun eline verip düğmelerine basmasına izin verebilirsiniz. Tabi aletleri bozmayacak şekilde. Bunun tek tehlikesi, bezi değiştirdikten sonra uzaktan kumandanın üzerinde kontrolü tekrar kazanmanın çok zor olmasıdır!

Ancak bu durumu herkes için çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Bebeğe eski bir kumanda veya hesap makinesi verin ve içindeki pilleri çıkarın. Bu şekilde eğer bebeğiniz bu kumanda ya da makinenin üzerine salyalarını akıtırsa panik olmanıza gerek olmaz.

  • Bebeklerde Alt Değiştirmenin Püf Noktaları
  • Bebeklerde Alt Değiştirme Ve Pişik Problemleri
  • Yeni Doğan Bebeğin Alt Değişimi
  • Bebeğimin Altını Nasıl Değiştiririm?

Ağlama Alt Değiştirmeye Mi Özgü Yoksa Bebeğiniz Ağlamayı Seviyor Mu?
Alt değiştirirken bebeğin ağlaması normalde canı yandığında veya belli başlı ihtiyaçlarını anlatırken ağlayan bir bebek için düşündürücüdür. Eğer bebeğinizin ağlama huyu yokken sadece altını değiştirirken ağlıyorsa, annelerimize durumu ciddiye alıp, bebeklerini incelemelerini tavsiye ederiz. Bebeğiniz belli bir hareketi yaparken mi ağlıyor? Yoksa eliniz bir yerine değdiğinde mi ağlıyor? Bu gibi ağrıları en iyi annelerimiz farkedebilir. Eğer bir şekilde ağrıyı sizin tetiklediğinizi ve bebeğinizin ağlamaya başladığını gözlemliyorsanız tavsiyemiz doktoruna durumu danışmanız olacaktır.