Bebek teni çok naziktir. Bebeğin cildine zarar vermeden altı nasıl değiştirilir konusu annelerin akıllarını kurcalayabilir. Bebek bezi nasıl değiştirilir? Bebeğimin altını değiştirirken nelere dikkat etmeliyim? Gibi sorular anneleri düşündürür. Bebek bezini değiştirmek zor bir işlem değildir hatta bebeğinizle zaman geçirme ve konuşma imkanı tanır bu yüzden bebeğinize daha yakın hissedersiniz.

İşte bebek bezi değiştirme ipuçları:

  • Kız bebeklerin altı değiştirilirken poposunu önden arkaya doğru silin. Bu şekilde kaka vajinaya girmemiş olur ve enfeksiyon riski önlenir.
  • Erkek bebekler, pipileri havayla temas ettiğinde, çiş yapabilirler. O yüzden temiz bebek bezini hazırlarken pipisinin üzerine örtü örtmek bunu önleyecektir.
  • Bebeğin kilosuna ve bebek boyuna uygun bebek bezi satın alın. Özellikle erkek bebeklerde bebeğin bacak arası rahat olmalıdır.
  • Bebeklerde pişik durumunu önlemek için bezini değiştirirken bebeğin altını ılık su ile yıkayın. Bebeğin altını yıkadıktan sonra kurulayın ve havalandırın. Böylece bebekte pişik riskini en aza indirmiş olursunuz.

En iyi bebek bezi markalarını en ucuz fiyatlarla bumudur.com‘da bulabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.