Bebeklerde genel ve yaygın bir durum olan pişik, pişik kremleriyle kolayca tedavi edilebilir bir durumdur. Aşağıda bazı merhem ve kremlerin içeriklerini sizin için listeledik.

Çinko Oksit İçerikli Pişik Kremleri

Genellikle tedavi için, içeriğinde çinko oksit olan pişik kremleri kullanılır. Basit pişiklerde az miktarda kullanım bile iyileştirmeye yeterlidir. Pişikli bölgeye, cildi kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde çinko oksit kremini sürebilirsiniz. Alerji yapmaz, yakmaz, toksik etkisi yoktur, koruyucu ve onarıcıdır. Pişik kremleri kız bebeklerde cinsel organın iç bölümüne sürülmemelidir.

Lanolin İçerikli Pişik Kremleri

Lanolin, koyundan elde edilen doğal bir merhemdir. Yıpranmış kurumuş ciltler için kullanılır. Ayrıca göğüs ucu için kullanılan bazı kremlerin içeriğinde de mevcuttur. Eğer bebeğinizin altına normal kumaş bez takıyorsanız lanolini tercih edebilirsiniz. Lanolin, bezin emiciliğini etkilemez ve kimyasal içerikli kremler gibi bezin su geçirmez özelliğine zarar vermez.

Mantar Enfeksiyonu Kremleri

Öncelikle bu kremleri doktor tavsiyesiyle kullanmanız gerektiğini belirtelim. Eğer bebeğinizin pişiklerinin mantar enfeksiyonundan kaynaklandığı tespit edilirse, bu durumda mantar kremlerinden kullanmanız gerekecektir. İçeriğinde nistatin, mikonazol veya mikatin içeren merhemler kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önereceği ilaçların prospektüsünde de içeriğini görebilirsiniz.

En etkili pişik kremleri için bumudur.com’un bebek kremleri ve yağları kategorisini inceleyebilirsiniz.