park yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler, park yatak alirken dikkat edilmesi gerekenler


Bebeklerin gelişimi için uykularını sağlıklı olarak almaları önemlidir. Bunun için seçeceğiniz yatak büyük önem taşır. Park yatağını seçmenizin en temel sebebi hafif ve kolay yerdeğiştirilebilir olmsıdır. Fiyatının mobilya yataklara göre çok uygun olması park yatağının tercih edilmesinin diğer bir sebebidir.Birçok aile park yatağının kısa süreli kullanıldığını düşünmektedir. Fakat aileler çocuk 3 yaşına kadar çok rahat bir şekilde park yatağını kullanabilirler.

İlk altı aylık süreçte yatak üst kısımda olmaktadır çünkü çocuk çok hareketli değildir ve güvenlik riski içermez. 6.aydan sonra yatak alt bölmeye alınmaktadır. Böylece içiniz rahat ederek bebeğinizi yatırabilirsiniz çünkü ayağa kalksa bile ancak kafasını çıkarabilmektedir.

Aynı zamanda 6.aydan sonra çocuk uyandıktan sonra örtüsünü alıp,yine oyun alanı olarak kullanabilmektedir. Yandan girişinin olması çocukların kolaylıkla girip çıkmasını kolaylaştıracaktır. Bir yaşından sonra bebekler kendilerine ait küçük bir mekanın olmasından gayet mutlu olurlar. Anne baba da çocuğun güvenli bir alanda oynadığını bildiği için gönül rahatlığı ile hayata devam ederler…

Seyahatlerde veya uzun süreli aile ziyaretlerinde çocuğun yerini yadırgamaması için, tabi ki uyku düzeninin bozulmaması için,çok rahatlıkla toplayıp oraya götürebilirsiniz. Hem çocuğunuz yerini yadırgamaz dolayısı ile siz de mutlu olursunuz.

Hantal ve büyük beşikleri almaktansa 3-4 yaşına kadar park yatak kullanmak daha pratik ve ekonomiktir.4 yaşından sonra zaten çocuğunuzun fikirleri ve istekleri olacağından ona göre bir oda tasarlarsınız çünkü sizinkini beğenmez. Her çocuğun kendi dünyası olacaktır ve bunu odalarında görme hakları olduğunu düşünüyorum.