6-12 aylık bebeklere oyuncak alırken nelere dikkat edilir? Bebeğimin oyuncakları nasıl olmalı? Bebeğime nasıl oyuncak almalıyım?

6-9 aylık bebek oyuncakları
6-9 aylık bebeklerde kişilik gelişimi başlar. Bunun için kendisini görmeyi sağlayacak yansıtıcı nitelikle olan oyuncaklar, plastik aynalar bebeğiniz için faydalı oyuncaklardır. 6-9 aylık bebeklerde boyut algısı da gelişir bu yüzden bebeklere bloklar, oyuncak küpler ve renkli halkalar gibi oyuncaklar almanız önerilir. Bu küplerden bebekle birlikte kuleler yaparak bebeğin el koordinasyonu gelişir. Yine bu dönemde alacağınız renkli kumaş kitaplar ise bebeğinize gelecekte okuma alışkanlığı kazandırmaya yardımcı olur.

9-12 aylık bebek oyuncakları
9-12 aylık bebekle hareketledirler ve artan meraklarından dolayı her yeri keşfetmek isterler. Bunun için, bu dönemdeki bebeklere seçilecek oyuncaklarda dikkatli olmak gerekir. Delikli kaplar, kovalar bebeğin gelişim sürecini destekler. Ölçüm yapabileceği yani içerisine su doldurabileceği banyo oyuncakları da bu evredeki bebeklerin ilgilerini çeker. En eğlenceli banyo oyuncakları bumudur.com’da!

Bebeğinizin bayılarak oynayacağı en hesaplı bebek oyuncaklarını bumudur.com’da hızlıca bulabilirsiniz.