Anne ve babalar hamileliğin başladığı süreç itibariyle bebeklerinin ihtiyaçlarını, rahatları için gerekenleri, sağlıklı gelişiminde rol oynayacak şeyleri ve ayrıca bunlarla beraber hayatı kendileri içinde kolaylaştıracak eşya, besin maddesi, giysi ve mobilya gibi ürünleri edinmeye başlarlar. Her ürün için en doğru seçimi yapabilmek adına araştırma yapmak gerekir. Ana kucakları, salıncaklar ve oto koltuklarıda araştırılıp en güvenli ve en gerekli olanın edinilmesi gereken ürünler arasında yer alır.

Bebeklerin gelişimini bebek taşıma şekilleri belirlenir. Bebekler doğduktan sonra ilk iki ay boyun kasları, omurgası ve refleksleri çok iyi gelişmediğinden dolayı bebeklerin doğru şekilde nefes alabilmesine izin verecek şekilde taşınmaları gerekmektedir. 6 aydan önce tam oturma pozisyonunda oturtulmasında sakınca olduğundan dolayı buna uygun şekillerde yatırılmaları, oturtulmaları ve taşınmaları gerekmektedir.

Bahsettiğimiz diğer özelliklerin dışında bebek salıncak ve ana kucakları için en önemli şartlardan biri de bu ürünler satın alınırken bebeklerin kilosuna en uygun olanı seçmektir. Oturma yeri geniş, korunaklı, emniyet kemerli ve katlanıp taşınabilir olması gerekmektedir. Kanz ana kucağı gibi ürünler içinden kolayca bebeğinize uygun olanı bulabilirsiniz.