Ana kucağı bebeğin kilosuna göre alınmalıdır. Bebeğin yaşı ana kucağı için baz alınacak bir kriter değildir ve bebeğin ağırlığına göre satın alınmalıdır. Bazı ana kucaklarında bebeğinizi oyalamak için ön oyuncak barı, bazılarında bebeğinizi güneşten veya ışıktan koruyabilmek için tente bulunabilir.

Ana kucağı alırken nelere dikkat etmeli?
Ana kucağının oturacak yeri geniş olmalıdır böylece bebeğiniz daha uzun süre boyunca kullanabilir. Ana kucağı katlanabilmelidir. Katlanır ana kucaklarının kullanımı pratiktir, daha rahat taşınır ve saklanır. Pille çalışan titreşimli ana kucağı bebeğinizi güvende hissettirebilir. Pille çalışan müzikli ve sesli ana kucakları da mevcuttur, böylece bebeğinizin işitme duyusu gelişir ve bebeğiniz ana kucağındayken eğlenceli zaman geçirir.

Ana kucağında güvenlik, ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Ana kucağuna oturtulan bebeğe mutlaka ana kucağının emniyet kemeri takılmalıdır ve bebek ana kucağında tek başına bırakılmamalıdır. 5 noktalı emniyet kemeri olan ana kucakları tercih edilmelidir.

İçinde bebeğin bulunduğu ana kucağı taşınmamalıdır çünkü ana kucakları genelde katlanabilir olduğundan dolayı taşıma esnasında bebek içindeyken katlanabilir. Ayrıca ana kucağı oto koltuğu olarak da kullanılmamalıdır.

Ana kucağını koyduğunuz yere dikkat edin. Ana kucağı bebeğin düşebileceği yüksek yerlere yerleştirilmemelidir. Ana kucağını daha geniş yüzeyli, alçak yerlerde kullanın.

En güvenli ve en çok tercih edilen bebek ana kucağı modellerimizi incelemek için bumudur.com’u ziyaret edin.