Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi
Doğum yaptığım hastanede ve çevremdeki yeni annelerde ilk akla gelen öneri bu kremdi. Doğumdan önce de kullanılmaya başlanırsa çok faydalı oluyor. Lanolin içeriği tedavi ediyor, nemlendiriyor. Kremi emzirme öncesi ve sonrası uygulayabilirsiniz, emzirmeden önce silinmesi gerekmiyor.Sürümü kolay ama ben ağır göğüs ucu sorunlarında başka bir ürüne geçmek zorunda kaldım. Bu kremden beklediğim oranda faydalanamadım. Fiyatı çok uygun. 10 ml ve 56 ml seçenekleri var. İlk haftalarda başlayıp kısa süren göğüs ucu sorunları için 10 ml almak yeterli olacaktır. Beğendiğim yanı : Fiyatının uygun oluşu ve kolayca her eczaneden temin edilişi
Beğenmediğim yanı : Kuvvetli göğüs ucu sorunlarında yeterli olmaması.

HPA Lansinoh Lanolin Meme başı kremi kuruyan veya çatlayan ağrılı meme uçlarını iyileştirir ve korur.

Özellikler :
• Lansinoh Lanolin Meme başı kremi kuruyan veya çatlayan ağrılı meme uçlarını iyileştirir ve korur.
• Her emzirmeden sonra meme ucu ve çevresine parmak arasında yumuşatılarak sürülür.
• Hamilelikte meme ucu kuruluğunu gidermek ve meme uçlarını emzirme dönemine hazırlamak için günde iki defa kullanılmalıdır.
• Rahatlatıcı olarak hassas meme uçlarının korunması için banyo yapmadan önce kullanılır.

Lansinoh Lanolin nasıl etki eder?

Lansinoh Lanolin nemle yara tedavisi prensibi ile etki eder. Yapılan çalışmalara göre nemle yara tedavisi ağrılı ve çatlamış meme ucunda rahatlama sağlayarak yara oluşmasını engelleyip iyileşmeyi hızlandırır.
Nemle yara tedavisinin bir diğer faydası da ağrıyı hızla rahatlatıp, bu rahatsızlığı yaşayan anneye acil destek sağlamasıdır.