Hamilelikte iç çamaşırı seçimi nasıl olmalı? Gebelikte iç çamaşırı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Hamile Bayanların Çamaşırlarında Olması Gereken Özellikler

Sütyenler: Sütyenler mutlaka balensiz olmalıdır. Balenler hassaslaşan göğüsleri rahatsız eder. Sütyenin askılarının kalın olması, sırta destek vereceği için hem rahat etmenizi hem de sırt ağrılarınızdan korunmanızı sağlar. Ayrıca sütyenlerin üretildiği malzeme kesinlikle pamuklu olmalıdır.

Külotlar: 100 pamuk kumaşlardan üretilmiş olmalıdır ve nefes alabilme özelliği bulunmalıdır. Aksi halde terleme ve terli kalma nedeniyle enfeksiyonlar görülebilir. Hamilelikte vajinal ya da idrar yolu enfeksiyonları oldukça tehlikelidir.

Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Sütyenlerin dikişsiz, balensiz olan modelleri oldukça uygundur. Ayrıca kalın askıları olan sütyenler de tercih edilebilir. Tüm bu özelliklerin bir arada olduğu modeller daha uygundur. Günlük hayatta penye ve dikişsiz olanları, diğer durumlarda toparlayıcı etkili, balensiz sütyenleri kullanabilirsiniz.

Külot seçiminde ise; yine dikişsiz ve pamuklu olarak üretilen hamile külotlarını kullanabilirsiniz. Hamile külotlarında temel özellik yüksek bel olması ve karnı içine almasıdır ama bunu yaparken asla cildi ve bel bölgesini sıkmaz.

Hamile iç çamaşırı modellerimizi incelemek için bumudur.com sitesini ziyaret edin.