Göğüs pompası ile süt nasıl sağılır? Göğüs pompası nasıl kullanılır? Göğüs pompası ile ne kadar süre süt sağmalı? Tüm bu soruların cevaplarını bebeksayfasi.com’da bulabilirsiniz. Hatta göğüs pompası satın almak isterseniz bumudur.com‘u ziyaret ederek en ucuz ve en iyi göğüs pompası modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Kaç saat ara ile süt sağmalıyım ve kaç dakika sürmeli?

Yenidoğan bebek annelerinin 2-2,5 saat ara ile düzenli pompa kullanmaları sütün artış göstermesi ve annenin göğsünde süt kalmaması açısından önemlidir. Sağımlar her göğüs için 12-15 dakika sürmelidir. Daha büyük bebek anneleri için 3-3,5 saat ara ile sağım yapılması uygundur. Sağım süresi yine 12-15 dakika olmalıdır.

Sütünüz azsa ya da bebeğiniz emmeyi red ediyorsa sütün devamlılığını sağlamak çok önemlidir. Bunun içinde pompa ile sütünüzü sanki bebeğiniz sizi emiyormuş gibi sağmalısınız. Önce bebeğinizi zorlamadan emzirin, ardından göğsünüzü sağabilirsiniz. Böylelikle beyne daha fazla süt ihtiyacı sinyali gittiği için annenin göğsünde daha fazla süt üretimine başlar. O nedenle emmek kadar sütü sağmak da çok önemlidir. Gün içinde maksimum 12, en az 6 kere olmak üzere ortalama 8 kere sağmanız sütünüzün artmasında çok işe yarayacaktır.

Ancak şunu unutmayın, hiçbir pompa bebeğin annesinden çektiği süt kadar fazla süt boşlatamaz. O nedenle sütünüzü özellikle arttırmaya çalıştığınızda pompada çıkan miktara kafayı takmayın. Siz bu miktarın ne kadar az ya da çok olduğuna kafayı takarsanız inanın o bir gün gerçek olur. Beyninizden geçen bu düşünce oksitosin hormonu sayesinde gerçek olur.