Göğüs pompası çeşitleri nelerdir? En iyi göğüs pompası markalarını ve fakrlı göğüs pompası çeşitlerini sizler için inceliyoruz. Ayrıca bumudur.com sitemizdeki en ucuz göğüs pompası modellerini de inceleyebilirsiniz. Elektrikli göğüs pompası ve manuel göğüs pompası modellerimize göz atarak sizin için en uygununu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Meme pompasının mantığına genel olarak bakıldığında şunları görüyoruz; göğsün dokusuna zarar vermeyecek şekilde emme gerçekleştirirler, bebeğin doğal emme fonksiyonunu taklit ederler ve emme güçleri genelde ayarlanabilir şekildedir. Pompalar başlıca manuel, elektrikli ve ikili olmak üzere üçe ayrılıyor.

Manuel yani elle çalışan süt pompaları

Bunlar kısa süreli anne sütü sağma için uygundur. Diğerlerine göre daha küçük, hafif, kolay taşınabilir ve sessiz olmasının yanı sıra ucuzdur da. Ama sürekli süt pompalaması gereken anneler için çok uygun olduğu söylenemez. Manüel pompalar da kendi içinde üç farklı çeşide ayrılıyor; şırınga, tabanca kabzası ve bisiklet kornası gibi pompalanan şeklinde… Silindir pompaları kullanırken iki elin birlikte kullanılması gerekir ve pompalama işlemi için kol kuvvet gerektirir. Tabanca şeklinde olan göğüs pompası elle sıkılır ve el kası kuvveti gerektirir. Emme gücü sizin pompaya uyguladığınız güçle ayarlanır.

Manuel olarak marka çok da önemli değil. Aşağı yukarı hepsi aynı. Kısa dönemli, hayat kurtarıcılar!

Philips AVENT Manuel Meme Pompası, bir bebeğin emiş hareketini taklit ederek süt akışını harekete geçirmek için tasarlanmış ilk göğüs pompasıdır. En nazik, hızlı veya doğal süt sağma yöntemidir. Manuel göğüs pompamızın hastane standardındaki elektrikli pompalar kadar etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır ve pompa, büyük ölçüde daha rahat ve kullanımı kolay olarak sınıflandırılmıştır.