göğüs pompası alırken nelere dikkat etmek gerekir


Göğüs Pompası Alırken…

Çalışan ve emziren bir anne iseniz yada yanında olmadığınız zamanlarda da bebeğinizi sütünüzle beslemek isteyen bir ev hanımıysanız ihtiyacınız olan bir göğüs pompası’ dır. Bir göğüs pompası edinmeden önce piyasadaki mevcut göğüs pompaları hakkında bilgi edinmenizde ve hangi göğüs pompasının sizin için daha uygun olduğuna karar vermenizde fayda var.

Göğüs Pompası Çeşitleri

Manuel göğüs pompaları

Manuel göğüs pompaları ucuzdur. Taşınması kolay, sessiz, hafif ve küçüktür. Kullanımı diğer pompalara göre yorucudur. Gün içerisinde sürekli kullanım için çok önerilmez. Manuel göğüs pompalarının şırınga, tabanca kabzası ve bisiklet kornası gibi tipleri de mevcuttur.

Manuel göğüs pompalarında marka ve modele göre biberon pompaya direkt bağlanabilir. Biberona ait emzikte mevcuttur. Bu şekilde süt, sağımdan hemen sonra bebeğin kullanımına hazır hale gelebilmektedir.

Pilli / Elektrikli göğüs pompaları

Manuel göğüs pompalarına göre daha kullanışlı, ve kullanımı kolaydır. Gün içerisinde sık sık sağım ihtiyacı duyan anneler tercih etmektedir. Pilli göğüs pompalarının pilleri zayıflamaya başladığında emiş gücü de azalır, bu sebeple yedek bir pil bulundurma gereksinimi olur. Bazı pilli göğüs pompalarının elektrikle çalıştırılabilmesi için adaptörü de mevcuttur. İyi bir göğüs pompası mümkün olduğu kadar temizlenebilir parçalardan oluşmalıdır.

İkili Elektrikli göğüs pompaları

İkili elektrikli göğüs pompaları, sütü fazla olan ve pompayı daha uzun süre kullanma gereksinizi duyan anneler için uygundur. Aynı anda iki göğüsten de süt pompalanabilir. Çalışan annelere vakit kazandırdığı için de pratiktir.