Süt sağma makinası acıtır mı? Kullandığınız göğüs pompası canınızı yakıyor mu? Bebeksayfasi.com size en uygun göğüs pompası modelini bulmanızda yardımcı olacaktır. En ucuz göğüs pompası modellerimizi ve en iyi göğüs pompası markalarını bumudur.com sayfası yoluyla bulabilmeniz mümkün.

Pompanızın göğüs başlığı size göre mi?

Bazen iyi bir pompa kullansanız bile anneler süt sağmanın acı verici olduğunu düşünebilirler. Meme ucunuzda acı veren bir yara yoksa en olası sorun göğüs başlıklarının boyu ile göğüslerinizin arasındaki uyumsuzluk olabilir. Bu başlıklar, göğsünüze değen huni şeklindeki parçadır.

Genelde süt sağma pompalarıyla 24-26 mm olan parça verilir. Bu sizin için küçük ya da büyük olabilir. Bunun bir büyüğü 27-29 mm, bir küçüğü de 21 mm’dir. Bu ölçüler her markada farklılık gösterir. Değerlere çok önem vermeyin. Sadece kullandığınız marka pompanın uclarının alternatiflerinin de olduğunu bilin. Bunu bilmediği için sağarken çok zorlanan anneler var. Sağarken göğüs uçlarınız ilk zaman acısa bile zamanla o da kalmayacaktır. O nedenle başlıklar çok önemli…

Kullandığınız başlığın size uygun olup olmadığını anlamak için, sağarken göğüs ucunuz ve aerolanız huninin içinde rahat hareket ediyorsa sorun yok demektir. Sağma işleminiz bitiğinde göğüs ucunuz normalden büyük görünse de aerolanızda kabarıklık, şişkinlik olmamalıdır.Bu başlık eğer sizin için uygunsa sütünüzün akışını etkilemeyecek, rahat rahat sağabileceksiniz.