Anne sütü doğumdan itibaren bebekler için en sağlıklı beslenme şeklidir. Bebekler doğduktan sonra iki üç saatte bir meme emmek isterler. Akşamları bu süre dört saatte bire iner. Bebeğin büyüdükçe kilo alması emzirmenin başarılı olduğunu ve bebeğin sağlıklı olduğunu gösterir. Eğer bebek günde sekiz kereden az mama istiyorsa bebek emmesi için teşvik edilmelidir. Bebek emzirme ve bebek besleme birkaç dakika süren kısa bir işlem olabilir ama aynı zaman da bundan çok daha uzun da sürebilir. Bu yüzden bebek ve anne günün çoğunu emzirme pozisyonunda geçirir. Doğru emzirme pozisyonu ve annenin doğru pozisyonda oturması bebek sağlığı ve başarılı emzirme için çok önemlidir. Bu yüzden piyasada emzirmeye yardımcı birçok ürün bulabilmeniz mümkün. Emzirme minderi bunlardan en önemlilerinden biridir.

Destek yastıkları, anne hamileykek dizlerinin altına koyabileceği ya da karın bölgesini destekleyici şekilde kullanılabilir. Bebek doğduktan sonra destek yastıkları emzirme yastığı olarak da kullanılabilir. Emzirmeye yardımcı yastık bebeğin altına yerleştirilir, böylece anne emzirme pozisyonunda bebeğin rahat ve sabit durmasını sağlamış olur. Bebeklere uygun malzemelerden üretilen emzirme yastıkları bebek emzirme döneminde vazgeçilmez ürünlerden biri olacaktır.

Dilerseniz emzirme yastıkları yerine emzirme koltuklarını kullanabilirsiniz. Emzirme koltukları, bebeğin emerken veya yemek yerken alacağı duruşu desteklemek için tasarlanmıştır. Emzirme koltuklarının birçok faydası bulunur. Emzirme koltuğu kullanan bir anne dik pozisyonda bebeğini emzirdiği için bel ağrısı çekmez ya da emzirme koltuğunda oturan bir bebek emerken kusma ve boğulma gibi riskleri ortadan kaldırır. Emzirme koltukları ergonomiktir ve bebeğe uyumlu malzemelerden üretilmiştir.