Hepimizin en değerlileridir bebeklerimiz. Onları kendimizden bile sakınırız çoğu zaman korumak için. Ve onların beslenmelerinde önemli yer tutan biberonlarını seçerkende bir o kadar akılcı seçimler yapmamız önemlidir.

Biberon seçerken dikkat edilmesi gerekn belli başlı özellikler var.

%0 BPA

Eğer polimer (plastik) malzeme biberon düşünüyorsanız BPA yani Bisphenol-A içermemesi çok önemli. Yeni dönemde polimer (plastik) malzemeden biberon üreten firmalara hammaddelerinde BPA bulunmaması zorunluluğu getirildi. Şu an piyasada BPA içeren ürün resmi olarak bulunmuyor ancak yine de satıcıların stoklarından temin ettikleri ürünleri dikkatlice incelemberekte yarar var.

Cam biberon mu? Plastik biberon mu?

Cam bir çok açıdan plastik malzemeye göre sağlık olarak düşünülür. Ancak %0 BPA şartı ve plastik biberon üreticilerine getirilen standartlarla plastik biberonlarda bu şüphe oldukça giderilmiştir. Cam bibronlar her ne kadar müşteriler açısından daha güvenli algılansa da kırılma riskinden dolayı pratik olmadığı düşünülür.

Silikon emzik mi? Kauçuk emzik mi?

Bir çok anne baba bu ikilemde kalır. Çoğu zamanda anne babanın tercihinden bebek hoşlanmaz ve diğer seçeneği ister. Her iki malzemede günümüz standartlarında yüksek güvenlik sunmaktadır. Önemli olan bebeğinizin seçimi ve ürünün tekrar tedarik edilebilir olması. Yoksa bebeklerin alışkanlıklarında ısrar etmesini tecrübeyle farkedebilirsiniz.

Damaklı uç mu? Kiraz uç mu?

Dünyaca tanınmış markaların emzik uçları anne göğsü formuna yakın olarak tasarlanmıştır. Bebeğin damak gelişimini olumsuz etkilememesi için damaklı, yassı, doğal form emziklerin seçilmesi daha uygundur