Gizem annesine diyo ki;
Annelerin annesi, bebek gelişimi için uygun olabilecek vitamin ve minarellerin listesini sana bu yazımda söyleyeceğim. Bebek gelişimi için bu vitamin ve minarelleri kullanmam gerekiyor. A vitamini, C vitamini ve E vitamini hangi besinlerde bulunur? bu soruyu çok merak ediyorsan işte tam da doğru yerdesin. Ayrıca Flavonoid, selenyum, çinko ve omega3 yağ asitlerinin bulunduğu besinleri de sana söyleyeceğim sende bana bu besinlerden yedireceksin. Ama şunu unutmamak gerekir bu besinleri fazla tüketmemeliyim atalarımız ne demiş anne? her şeyin fazlası zarar işte bu yüzden yeteri miktarda bu besinleri tüketmeliyim.

Bebek gelişimi için gerekli olacak vitamin ve minarellerin listesine aşağıdan ulaşabilirsin.

A Vitamini Bulunan Besinler: Balık, yumurta sarısı, bitkisel sıvı yağ, kayısı, havuç, domates, ıspanak, brokoli -hiç sevmem ama olsun-, şeftali gibi sebze-meyvelerde bol bol A vitamini bulunmaktadır. Bu besinlerden oluşan yemek tariflerini ilerleyen zamanlarda arkadaşlarla sana anlatacağım sende ona göre bize yemek yaparsın anneciğim.

E Vitamini Bulunan Besinler: Yağlı tohumlar (badem, ceviz, fındık), yeşil yapraklı sebzeler ve kuru baklagillerde bol miktarda E vitamini bulunmaktadır. İlerleyen yaşlarımda yani dişlerim tamamen çıktığında bana badem, ceviz ve fındık gibi çerezler yedirebilirsin.

C Vitamini Bulunan Besinler: Maydanoz, yeşilbiber, ıspanak, asma yaprağı, brokoli gibi koyu yeşil sebzeler, turuncu meyveler, kivi, çilek, kızılcık, kuşburnu ve kirazda yoğun olarak C vitamini bulunmaktadır. Brokoliyi bebekler pek sevmez ama ne kadar önemli bir besin olduğunu da burada görüyoruz. Bazen brokoliyi haşlayıp yedirebilirsin ama yanında mutlaka yoğurt olsun :)