Sıcak hava, nem ve güneş fazla miktarda olduğu zaman bebek sağlığını riske atar. Yaz aylarında bebek giysileri seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Peki sıcak havalarda bebekler nasıl giyinmeli? Bebeğin yaz kıyafetleri nasıl olmalı?

Bebek cildi hassastır ve çabuk tahriş olur bu yüzden mutlaka pamuklu bebek giysileri tercih etmelisiniz. Pamuklu kumaşlar bebek cildinin nefes almasını sağlar. Sıcağa karşı bebeğin vücudunu korur ve bebeğin daha rahat nefes almasını sağlar. Mevsim ne olursa olsun hep pamuklu bebek kıyafetlerini tercih edin. Sert kumaşlardan üretilen bebek giysileri bebek teninde hassasiyet ve kızarıklık gibi olumsuz etkilere neden olur.

Yanlış bebek kıyafeti seçimi bebeklerde alerji, bacak ve kol altlarında pişik, deride yanma hissi ve kaşıntı gibi sağlık problemlerine neden olur. Sentetik kumaşlı bebek giysileri ve kimyasal boyalı bebek kıyafetleri bebeğinizi terletir, bebeğin cildini havasız bırakır ve bunun sonucunda bebeklerde deri hastalıklarına sebep olur. Hava alan ve terletmeyen kumaştan üretilmiş bebek giysilerini tercih ederseniz bebeğiniz yazı çok rahat geçirecektir.

En şık bebek kıyafetleri bumudur.com’da en hesaplı fiyatlarla bebeğiniz bekliyor.