Bebeğimin ilk ayakkabısı nasıl olmalı? Bebek ayakkabısı alırken nelere dikkat edilir? Doğru bebek ayakkabısı seçimi nasıl yapılır?

Bebeğiniz dışarıda yürüyecek yaşa geldiğinde ideal bir bebek ayakkabısı satın almanız gerekir. Yürümeden önce veya evde bebeğinizde patik ve esnek ayakkabılar kullanabilirsiniz ve bu ayakkabılar bebeğin ayaklarını sıcak tutar ancak yürümeye başlayan bir bebeğin ayak yapısını korumak için uygun bir ayakkabı alınmalıdır.

Bebeğin ilk ayakkabısının topuk kısmı sert olmalıdır ve bebek ayakkabısının tabanın esnek malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bebeğin ayak bileklerini hareket ettirmesini önleyen ve bebeğin yürümesini zorlaştıran bebek ayakkabıları ve botlardan kaçınmalısınız.

Bebeğin ayakkabısı bebeğin ayağına tam uymalıdır. Büyük ayakkabılar bebeğinizin yürümesini zorlaştırır. Bebek ayakkabısın baş parmak ile ayakkabının burnu arasında 0.5 – 1.25 cm arası boşluk olmalıdır ve ayakkabının burnu bebeğin ayak parmaklarının rahatça sığabileceği genişlikte olmalıdır. İkinci el veya tanıdığınız kişilerin eski bebek ayakkabılarını tercih etmeyin, bebeğinize uygun olmayan bebek ayakkabıları bebeğin ayak yapısını bozabilir. Bu yüzden mutlaka bebeğinize özel bir ayakkabı tercih edin.

Bebeğiniz için en rahat bebek ayakkabılarını bumudur.com’dan alabilirsiniz.