Bebek Taşıma Askısı

emzirme askısı, askısız emzirme sütyeni, bebek emzirme askısı


Bebeğinizi ilk üç ayda taşımak için ,kullanışlı bir araç olan askı çok işinize yarayacaktır.Bebeğin vücudunuza dokunuşu ve siz yürürken oluşan hareket onu rahatlatır.Askı , bebeğinizi güvenle taşırken ellerinizin  boş kalmasını da sağlar.Takmak ve çıkartmak ise yalnızken bile güç değildir.Çıkarırken aynı yöntemi tersten uygulayın.

TAŞIMA ASKISININ TAKILMASI

  1. Askının kayışlarını,iki metal halka  öne gelecek biçimde omuzlarınıza geçirin.
  2. Bebeğin oturacağı dolgulu üçgen parçayı kayışların üzerindeki yuvarlak tokaları yerlerine geçirerek takın.
  3. Bağlantı parçasının ucunu halkadan geçirip sıkıca kilitleyerek askının bir yanını kapatınız.
  4. Bebeği yüzü size dönük olacak biçimde kucaklayın. Çok küçükse başına destek olun. Askının kapalı yanındaki delikten bebeğin bir bacağını geçirin. Düşmemesi için bebeğinizi askının açık yanından kolunuzla destekleyin.
  5. Bir elinizle askının üzerinden bebeğinizi tutarken öteki elinizle askının açık yanının bağlantı parçasını yerine takıp kilitleyin.
  6. Üstteki Tokalarıda yerlerine takarak askının iki yanında birer kol deliği oluşturun.Enselik  , küçük bebeklerin başını ve ensesini destekler.

TAŞIMA ASKISI ÜZERİNİZDEYKEN Bebeğiniz üç aylık olduğunda artık yüzü öne dönük oturabilir. Askıyı takarken aynı yöntemi izleyin, ama bu kez bebeği, yüzü öne dönük olarak kucaklayın. Enseliği kıvırırsanız çevresini daha iyi görecektir.