bebek yatak tavsiye, bebek yatak tavsiyesi, bebek yatak tavsiyeleri, bebek yatağı tavsiye, bebek yatağı tavsiyesi, bebek yatağı tavsiyeleri, bebek yatağı tavsiye kadınlar kulübü, bebek için yatak tavsiye


Uyku sağlıklı bir beslenme kadar önemlidir çünkü gelişme hormonları en fazla uyku sırasında salgılanır. Güzel bir uyku ise sağlıklı bir bebek yatağı ile mümkündür.

Sağlıklı gelişimin birinci kuralı sağlıklı bir uykudan geçmektedir. Bu sebepten çocuğunuzun en çok vaktini geçireceği bebek yatağının belli şartlara uyacak şekilde seçilmesi çok önemlidir.

Bebek Yatağı Tavsiyeleri :
Öncelikle karyola yada beşik alırken devrilmeyecek kadar ağır ve sağlam olanlar tercih edilmeli, çocuğunuzun atlama ve zıplama gibi hareketlerine rahatlıkla dayanabilmelidir.

Parmaklıkların arası 2.5 cm’den dar, 6 cm’den geniş olmamalıdır. Böylece çocuğunuzun el-kol ve bacakları sıkışmayacak ve bacaklarını rahatlıkla bu parmaklıklardan sarkıtamayacaktır. Parmaklıkların kilit sistemi kesinlikle iki taraftan açılmaya uygun olmalı, tek taraftan müdahale ile açılmamalıdır. Parmaklıkların kilit sistemi çocuğumuzun erişemeyeceği bir yerde, altta olması daha uygundur. Karyola parmaklıkları çocuğunuz büyüdüğünde üzerine tırmanamayacağı kadar yüksek en az 60 cm kadar olmalıdır. yatak da keskin-sivri köşeler yada bebeğin çarparak zarar görmesini sağlayacak vida çivi gibi sivri noktalar olmamasına dikkat etmeliyiz.

Yatak satın alırken mutlaka karyola boşluğunu dikkatlice ölçerek hareket edin çünkü yatakların her şeyden önce karyolaya uygun boyda olmasına dikkat etmek gerekir.Karyola ile yatak arasında boşluk olmamalı varsa mutlaka doldurulmalı kalacak boşluklara bebeğinizin Kafası, bacakları veya eli-kolu sıkışabilir.

Battaniye seçimi yaparken mayt ve mikrop barındırmayan, anti allerjik özelliğe sahip, koku ve nem tutmayan, %100 Pamuklu ve mümkünse oeke tex kalite belgeli ürünler tercih edilmelidir.