Bebeğiniz Sağlığı İçin İlk 6 Ay Elde Yıkayın

Bebeklerin cilt yapıları son derece hassastır. Bu hassas yapı nedeni ile bebeklerin kıyafetleri de büyük önem taşımaktadır.Bebeklerin kıyafetlerinin yıkanması esnasında kesinlikle ilk 6 aylık dönemde kesinlikle hiçbir kimyasal ilaç kullanılmamalıdır. Bebeklerin kıyafetleri bu süreç boyunca mutlaka beyaz sabun ile yıkanmalı ve iyice durulandıktan sonra kurutulmalıdır.
Bebeğin kıyafeti yeni alındıysa mutlaka yıkanmalı ve ütülendikten sonra bebeğe giydirilmelidir. Çünkü bebek giysilerinin üretim esnasında kullanılan kimyasallardan arıtılması gereklidir. Bebeğiniz 6 ayını doldurduktan sonra giysilerini çamaşır makinesinde yıkamaya başlayabilirsiniz.

 

Çamaşırlar Birbirine Karıştırılmadan Yıkanmalı

Ancak bu yıkamada sadece bebekler için özel olarak üretilen çamaşır ilaçları ve yumuşatıcılar kullanılmalıdır.Ayrıca bebeğin kıyafetleri tek başına yıkanılmalı ve asla diğer kıyafetler ile beraber yıkanmamalıdır. Bu süreç anneler için ne kadar zorlu olsada bebeklerin cilt sağlıkları için mutlaka özen gösterilmesi bir süreçtir. Aksi halde özellikle de alerjik bebekler de birçok cilt sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bebeğin çamaşırları ilk 6 aylık süreçte mutlaka tek başına, beyaz sabunla elde yıkanmalı ve bol su ile durulandıktan sonra mutlaka ütülenmelidir.

http://www.annedunyasi.com/bebek-kiyafetleri-nasil-yikanir  BU SAYFADAN ALINTIDIR.