Bebek arabası, ebeveynlerin işini kolaylaştıran ve satın alınması gereken en önemli bebek eşyalarından biridir. Uzmanlar, bebek arabası satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları anlattı.

Güvenlik

Alacağınız bebek arabası üzerinde olması gereken en önemli belge TS EN 1888 belgesidir Bu belge ürünün Avrupa güvenlik normlarında uygun olarak üretildiğini gösterir

Alacağınız bebek arabasında TS EN 1888 belgesine uygun olduğunu gösteren belgenin olmasına muhakkak özen gösteriniz.

Kullanım kolaylığı

Bebek arabalarının kolayca açılıp kapanabilmesi ve taşınabilmesi çok önemlidir Bu bakımdan tek elle katlanabilen modeller kullanımda büyük kolaylık sağlar Ayrıca arabanın çift yönlü olarak kullanabilmesi ve arabanın katlandığında az yer kaplaması diğer fark yaratan özelliklerdir Bunların dışında arabanın ağırlığı, tekerleklerinin 360′ dönebilmesi araba seçiminde önemli kriterler olabilir.

Bebeğin konforu

Sizin kullanım kolaylığınızın yanı sıra, bebeğinizin arabadaki konforu da önemlidir Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması da bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir.

Anne babanın yaşam tarzı

Ebeveynlerin yaşam tarzı bebek arabası modeli seçerken belirleyici unsurlardan biridir Örneğin; tabiatı seven anne ve babalar, uzun doğa yürüyüşleri için büyük tekerlekli bir modeli seçerken, alışveriş merkezi gibi iç mekanlarda gezmeyi sevenler ise daha hafif ve manevra kabiliyeti yüksek, katlanması çok pratik baston modelini tercih edebilirler.

En ucuz ve en konforlu bebek arabalarını bumudur.com sitesinde bulabilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz.